مهر خبر می دهد؛

سامانه اسکان همچنان از دسترس خارج است

سامانه اسکان همچنان از دسترس خارج است به گزارش زمین دار شو در حالیکه از کار افتادن سامانه املاک و اسکان دومین ماه را پشت سر می گذارد، مهلت مقرر در مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص درج اطلاعات مسکنی شهروندان، درحال اتمام است.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، سامانه های وزارت راه و شهرسازی به علل فنی در ۱۹ تیر ماه از دسترس خارج شدند؛ با این وجود پس از یک ماه، سامانه طرح اقدام ملی مسکن افتتاح شد. ولی سامانه املاک و اسکان کشور همچنان با وجود گذشت دو ماه، از دسترس کاربران خارج است.
این در حالی است که محمود محمودزاده وعده داده بود تا در انتها هفته گذشته این سامانه مجدداً راه اندازی شود.

۳ میلیون نفر در سامانه اسکان نام نویسی کردند
محمد اسلامی وزیر سابق را و شهرسازی پیش از این در گفتگو با خبرنگار مهر در نیمه نخست تیر ماه از ثبت اطلاعات ملکی ۳ میلیون نفر در این سامانه اطلاع داده بود.
چند واحد مسکونی در کشور داریم؟
بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، تعداد واحدهای مسکونی ۲۲ میلیون و ۸۲۵ هزار واحد بوده است؛ با فرض ساخت میانگین سالانه ۴۰۰ هزار واحد در ۵ سال گذشته، تعداد واحدهای مسکونی به حدود ۲۵ میلیون واحد رسیده است که نشان داده است تنها ۱۲ درصد مالکان، اطلاعات ملکی خویش را در سامانه املاک و اسکان کشور ثبت کرده بودند.
مصوبه ستاد کرونا: تمدید ثبت نام در اسکان تا آخر مهر
بر اساس اصلاحیه قانون مالیات بر خانه های خالی در تاریخ ۵ آذر ۱۳۹۹، مهلت ۶ ماهه درج اطلاعات ملکی خانوارها در سامانه اسکان تا خرداد ماه سال جاری به اتمام می رسد.
اما در خرداد سالجاری ستاد ملی مقابله با کرونا، امکان ثبت اطلاعات مسکن اشخاص حقیقی و حقوقی در سامانه مذکور را تا آخر مهر ماه تمدید کرد.
با توجه به این که کمتر از ۴۰ روز تا آخر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فرصت باقی است، سامانه مذکور هنوز راه اندازی مجدد نشده است.
وعده معاون وزیر راه عملی نشد
محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی سه شنبه ۱۶ شهریور خبر از طریق اندازی سامانه اسکان ظرف یکی دو روز پس از آن (پایان هفته قبل) داده بود اما این وعده تا کنون (امروز یکشنبه ۲۱ شهریور) اجرایی نشده است.
عضو کمیسیون عمران: مجلس با وزیر راه درباره سامانه اسکان بزودی جلسه می گذارد
اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس در مورد آخرین وضعیت سامانه املاک و اسکان اظهار داشت: سامانه املاک در دولت قبل تکمیل نشد و از این نظر نخستین کاری که وزارت راه و شهرسازی در دوره جدید باید انجام دهد، تکمیل کردن این سامانه مهم می باشد.
وی در توضیح مزایای سامانه املاک تصریح کرد: اگر سامانه املاک تکمیل نشود اساساً برنامه ریزی مدیریت مسکن در کشور امکان پذیر نخواهد بود و خیلی از اقداماتی مثل دریافت مالیات از خانه های خالی و عایدی سرمایه هم با مشکل مواجه خواهد شد.
این عضو کمیسیون عمران افزود: بر این اساس سامانه املاک و اسکان یکی از سامانه های کلیدی کشور است که اطلاعات آن برای بخش های مختلف مورد استفاده است و در مورد آن مقرر است که در کمیسیون عمران جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی داشته باشیم.


منبع:

1400/06/22
10:57:16
0.0 / 5
231
تگهای خبر: راه , ساختمان , عمران , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک