مدیركل راه و شهرسازی اردبیل:

عقب ماندگی توسعه بزرگراهی را جبران می نماییم

عقب ماندگی توسعه بزرگراهی را جبران می نماییم به گزارش زمین دار شو مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: عقب ماندگی توسعه بزرگراهی را با راه اندازی بزرگراه در مسیرها و محورهای مختلف به سرعت جبران می نماییم.محبوب حیدری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: استان اردبیل ۵۰ درصد از میانگین کشوری در توسعه بزرگراه ها عقب مانده که به رغم تلاش سایر استانها در توسعه بزرگراه ما باید تلاشی مضاعف در این راه آغاز نموده و کار را به سرعت به سرانجام برسانیم.
وی اشاره کرد: پس از گذشت ۱.۵ سال از انجام مطالعات امکان سنجی در توسعه بزرگراه ها و استفاده از ظرفیت مشاوران و متخصصان فنی هم اکنون در همه راه های شریانی استان ساخت بزرگراه در اولویت قرار گرفته و در مناطق جنوبی و شمالی استان و همین طور مرکزی با قوت و قدرت کار به پیش می رود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: اکنون ۷۰۰ کیلومتر طول راه های شریانی استان اردبیل از پیوست قانون بودجه بهره مند است و همه ساله در بودجه سالانه ردیفی مشخص برای توسعه بزرگراه ها در نظر گرفته شده که در سه سال قبل نیز منابع خوب ملی دراین زمینه تامین و تزریق شده است.
حیدری مجموع راه های استان را شامل بزرگراه، اصلی و فرعی بیش از یک هزار و ۵۵۵ کیلومتر اعلام نمود و اضافه کرد: در کنار مطالعات و ردیف دار کردن محورهای مواصلاتی استان برای توسعه بزرگراه ها در چند سال اخیر ۲۳۰ میلیارد تومان منابع این بخش بالا رفته که ۲۰ برابر سالهای قبل است.
وی هدف گذاری اداره کل راه و شهرسازی را راه اندازی بزرگراه به طول ۳۰۰ کیلومتر اعلام نمود و افزود: محور اردبیل – سرچم، اردبیل – مشگین شهر، رضی- امیرکندی – گرمی، گرمی به بیله سوار، پارس آباد به مشگین شهر و… همچون طرح های اولویت دار بزرگراهی در استان اردبیل است.
حیدری منابع محدود دولتی را در اجرای این پروژه ها تصریح کرد و اشاره کرد: سه هزار میلیارد تومان منابع برای تکمیل بزرگراه ها نیاز است که به هیچ وجه نمی توان با اعتبارات محدود ملی و استانی این منابع را تامین کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ما راهی جز جذب منابع بانکها بوسیله فاینانس داخلی نداشتیم که با پیگیری های انجام شده در هفت ماه اخیر بانکهای عامل به پروژه های کلور – درام و اردبیل – سرچم ورود پیدا کرده تا با تامین اعتبار مورد نیاز، این پروژه ها سرعت بیشتری بگیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: به رغم آنکه پیمانکاران مطالبات زیادی از راه و شهرسازی استان دارند اما با جان و دل در پروژه های عمرانی فعالیت می نمایند و همه پروژه های بزرگراهی استان درحال فعالیت هستند.
حیدری در آخر اظهار داشت: امسال مقرر است ۶۰ کیلومتر توسعه بزرگراه در استان اردبیل آماده بهره برداری شده و به سرعت به زیر بار ترافیک برود.


منبع:

1400/06/30
17:46:01
0.0 / 5
242
تگهای خبر: احداث , بانك , بهره برداری , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک