معاون وزیر راه به زمین دار شو خبر داد

آمادگی مشروط برای الكترونیكی كردن ۴ آزادراه بعلاوه مسیرهای اضافه

آمادگی مشروط برای الكترونیكی كردن ۴ آزادراه بعلاوه مسیرهای اضافه به گزارش زمین دار شو مدیر عامل شركت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل كشور از آمادگی كامل برای الكترونیكی كردن عوارض چهار آزادراه كه نصب تجهیزات آن هم به پایان رسیده است، اطلاع داد و اظهار داشت: همه این مسائل بستگی به این دارد كه مردم عوارض الكترونیكی آزادراه های خویش را پرداخت كنند تا سرمایه گذاران نسبت به اجرای طرح الكترونیكی كردن عوارض آزادراهی ترغیب شوند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، طی دو سال قبل عوارض حدود ۱۱ آزادراه کشور الکترونیکی شد و دیگر نیاز نبود مردم برای پرداخت عوارض در ایستگاه های عوارضی و صف های طولانی آن منتظر باشند که در این میان چهار آزادراه تهران - ساوه، قزوین - زنجان، تهران - قزوین و تهران - قم در اواخر سال ۱۳۹۷ بعنوان نخستین آزادراه های الکترونیکی وارد این طرح شدند.
در این حوزه خیرالله خادمی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور - در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: به غیر آزادراه هایی که طی دو سال قبل الکترونیکی شدند، منطقه یک آزادراه تهران - شمال و آزادراه همت - کرج هم در اواخر سال قبل افتتاح شدند که هر دوی آنها هم پرداخت عوارض شان الکترونیکی بود اما متاسفانه کمتر از ۱۰ درصد عوارض این آزادراه ها از جانب مردم پرداخت شده است.
وی ادامه داد: چهار آزادراه قزوین - رشت، زنجان - تبریز، قم - اصفهان و قم - نطنز هم آماده پیوستن به طرح پرداخت الکترونیکی عوارض هستند و همه تجهیزات مورد نیاز در این حوزه برای آنها به صورت کامل نصب شده است. اما تفاهمی با سرمایه گذار انجام نداده ایم.
خادمی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مسائلی که در زمینه الکترونیکی کردن پرداخت عوارض آزادراه های کشور وجود دارد بازگشت سرمایه سرمایه گذاران این آزادراه هاست که بخش عمده آن از راه عوارض صورت می گیرد؛ ازاین رو اگر مردم از الکترونیکی کردن عوارض آزادراهی استقبال نکنند و عوارض شان را پرداخت نکنند این طرح قابلیت اجرایی پیدا نمی کنند و نمی توانیم دیگر آزادراه های کشور مانند مسیرهایی که پارسال به این طرح اضافه کردیم، الکترونیکی نماییم.1399/03/21
11:33:55
5.0 / 5
2155
تگهای خبر: حمل و نقل , راه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک