با تصویب مجلس

مددجویان، معلولان و ایثارگران از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی معاف شدند

مددجویان، معلولان و ایثارگران از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی معاف شدند زمین دار شو: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای مددجویان، معلولان و ایثارگران را از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی برای یکسال معاف کردند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مواد ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۱۷ طرح جهش تولید و تامین مسکن را بررسی کردند.
در جریان بررسی این مواد، ماده ۱۴ جهت رفع ابهامات آن به کمیسیون عمران ارجاع شد. در این ماده موضوع نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازار مصالح ساختمانی و تامین آن با قیمت تمام شده متعارف آمده است.
نمایندگان ماده ۱۵ را تصویب کردند که به سبب آن هزینه صدور و تمدید پروانه ساختمانی، گواهی اختتام کار ساختمان کلی برنامه های حمایتی وزارت راه و شهرسازی با ۳۰ درصد تخفیف محاسبه و دریافت می شود.
ماده ۱۶ نیز به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که به سبب آن وزارت راه و شهرسازی با اعمال سیاست های تشویقی، مهندسین داوطلب برای ارائه خدمات فنی مهندسی در طرح های حمایتی تامین مسکن را معرفی نماید.
همین طور در تبصره این ماده آمده است؛ مددجویان، معلولان و ایثارگران با معرفی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی برای یک دفعه معاف هستند و مابه التفاوت آن از محل منابع صندوق ملی مسکن، تامین و در وجه سازمان نظام مهندسی ساختمان واریز می گردد.
ماده ۱۷ نیز جهت رفع ابهام به کمیسیون عمران ارجاع شد که در آن سه وزارتخانه های نفت، نیرو و ارتباطات مکلف شده بودند که برای واحدهای مسکونی برنامه های حمایتی مسکن فقط حق انشعاب دریافت کرده و هیچ مبلغی برای تامین و انتقال آن دریافت نکنند.
منبع:

1399/11/26
23:21:13
0.0 / 5
795
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک