یك مقام مسئول اعلام كرد

تخفیف ۸۰ درصدی عوارض كشتی های لاینر در بندر چابهار

تخفیف ۸۰ درصدی عوارض كشتی های لاینر در بندر چابهار مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، مشوق های تعرفه ای و غیرتعرفه ای در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال 1400 را اعلام نمود.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقایی درباره مشوق های تعرفه ای همچون معافیت ها و تخفیف های ارائه شده در بندر شهیدبهشتی چابهار، گفت: تخفیف ۸۰ درصدی تمامی ردیف های حقوق و عوارض وارده بر کشتی های لاینر وارد شده به بندر چابهار و تخفیف ۹۰ درصدی در هزینه های تخلیه و بارگیری کانتینر (THC) متعلق به کشتی های لاینر نسبت به سایر بنادر جنوبی کشور، از مهم ترین مشوق های تعرفه ای در نظر گرفته شده است.
مشوق های تعرفه ای
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اعلان اینکه تخفیف ۸۰ درصدی در هزینه های توقف کنار اسکله، تخفیف ۶۰ درصدی در هزینه های راهنمایی، یدک کشی، لایروبی برای خطوط کشتیرانی لاینر از دیگر مشوق ها است، اضافه کرد: تخفیف ۷۵ درصدی در هزینه انبارداری کانتینرهای خالی و تخفیف ۸۵ درصدی در انبارداری کانتینرهای صادراتی و ترانزیت خارجی را می توان از دیگر تخفیفات نام برد.
وی به ارائه تخفیف پلکانی در THC کانتینری وارده به خطوط کشتیرانی، اشاره نمود و اظهار داشت: واگذاری اراضی به صورت اجاره بلندمدت در قالب قراردادهای سرمایه گذاری به روش های B.O.T، B.L.T، B.O.O.T و B.O.O و نیز امکان برنامه ریزی و اجرای حمل و نقل تلفیقی از دیگر مشوق های در نظر گرفته شده است.
آقایی افزود: امکان واگذاری زمین و انبار به شکل استیجاری با قیمت رقابتی به صورت بلندمدت و کوتاه مدت به متقاضیان و سرمایه گذاران و نیز ورود تجهیزات موضوع قرارداد مشارکت در بندر چابهار تابع مقررات حاکم بر مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی را می توان از دیگر موارد نام برد.
وی همین طور از معافیت سه ماهه در انبارداری کانتینر خالی که برای صادرات و ترانزیت وارد بندر شده اند و نیز معافیت در پرداخت هزینه THC تخلیه کانتینرهای خالی که برای صادرات و ترانزیت وارد بندر چابهار می شوند، آگاهی داد.
مشوق های غیرتعرفه ای
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در ادامه به مقوله مشوق های غیر تعرفه ای در بندر شهیدبهشتی چابهار اشاره و اظهار دشت: تخصیص تسهیلات از محل وجوه اداره شده به بخش های غیردولتی جهت خرید و تامین شناورهای حمل مسافر و خودرو، ساخت مخازن نفتی، انبار، سیلو و سایر محوطه های نگهداری کالا در بندر شهید بهشتی چابهار همچون مشوق های تعرفه ای است.
آقایی اضافه کرد: عدم اعمال رشد اجاره بهای ثابت قرارداد اجاره اراضی به مدت ۵ سال در مدلهای مالی و نیز احتساب نرخ بازگشت داخلی سرمایه ۳۰ درصد برای قراردادهای سرمایه گذاری از دیگر مشوق های حضور در بنادر چابهار است.
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، اعطای معافیت پرداخت سهم درآمدی سازمان در تمامی قراردادهای سرمایه گذاری شامل اجاره بهای متغیر، سهم باربری، انبارداری، خَن کاری و THC درباب کالاهای مازاد بر تعهد تناژ به مدت ۵ سال از زمان بهره برداری دیگر مشوق غیرتعرفه ای در بندر شهیدبهشتی چابهار است.

1399/12/14
22:45:59
0.0 / 5
534
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک