وزیر راه و شهرسازی:

۳۰هزار مسكن مهر باقی مانده است

۳۰هزار مسكن مهر باقی مانده است وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: منافع سرمایه گذاران مسکن در این طرح به مخاطره نمی افتد بلکه برای خارج کردن پول هایی که در بازار مسکن سفته بازی ایجاد می کند، موثر است.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز در حاشیه مراسم کلنگ زنی پروژه یک هزار واحدی واوان با مسئولیت بنیاد مسکن، در جمع خبرنگاران، گفت: در وزارت راه و شهرسازی طرح اقدام ملی را با برنامه ریزی برای شناسایی متقاضیان واقعی در بافت شهری شروع کردیم. پروسه شناسایی متقاضیان، تامین زمین، ستاندن آورده های مردمی و نهایتاً تسهیلات بانکی انجام و عملیات اجرائی این طرح شروع شده است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تا به امروز در همه شهرهای کشور طرح اقدام ملی را در ۳ وضعیت شامل «تأمین زمین به متقاضیان و ساخت فردی»، «مجتمع سازی در شهرهایی که محدودیت زمین داریم» و «احداث پروژه مشارکتی در شهرهای که زمین گران تر است» تعریف کرده ایم.
اسلامی با اعلان اینکه تا حالا ساخت بیش از ۵۳۰ هزار واحد فعال را آغاز نموده ایم، اظهار داشت: پروژه هایی که آماده افتتاح هستند از این ماه به بعد به ترتیب افتتاح خواهند شد بدین سبب مردم هرچه سریع تر آورده های خودرا واریز نمایند.
فقط ۳۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است
وی با اعلان اینکه در دولت های نهم و دهم ساخت ۲ میلیون و۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر برنامه ریزی شده بود، اظهار داشت: از سال ۹۱ تحویل این واحدها شروع شده و هم اکنون کم تر از ۳۰ هزار واحد داریم که به زودی تحویل داده می شود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: برخی پروژه های تعاونی مسکن مهر که در محاکم قضائی پرونده دارند هم باقی مانده که ارتباطی به وزارت راه و شهرسازی ندارند؛ به هر حال امیدواریم تا اختتام دولت دوازدهم پرونده مسکن مهر بسته شود.
سامانه املاک و اسکان مزیتی برای دولت ندارد
وزیر راه و شهرسازی درباره سامانه املاک و اسکان نیز اظهار داشت: در مقابل تهاجمی که برخی بصورت ناآگاهانه و یا برخی آگاهانه و همگام با ضد انقلاب درباب بازار مسکن شروع شده بود اما استقبال از سامانه املاک و اسکان خوب بود و آمار ثبت روزانه را داریم، البته درحال حاضر زمان ارزیابی نیست.
اسلامی با تاکید بر اینکه این مساله در جهت مصالح مردم است و مزیتی برای دولت ندارد، اشاره کرد: دولت و مجلس باید تدبیری می اندیشیدند تا جریان پولی که در حوزه مسکن التهاب ایجاد می کرد از سر مردم رخت بربندد؛ منافع سرمایه گذاران مسکن در این طرح به مخاطره نمی افتد بلکه برای خارج کردن پول هایی که در بازار مسکن سفته بازی ایجاد می کند، مؤثر است.
دوران برنامه ریزی با مفروضات ذهنی گذشته است
وی با اعلان اینکه یک میلیون ۳۰۰ هزار خانه خالی شناسایی کردیم و فهرست آن در اختیار سازمان امور مالیاتی است، اضافه کرد: در همه جای دنیا سیستم اسکان رصد می شود و وضعیت هویت و مالکیت افراد مورد شناسایی قرار می گیرد.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ثبت املاک در این سامانه برای برنامه ریزی مؤثر است، اضافه کرد: ما طرح جامع مسکن داریم و نباید بر اثر مفروضات ذهنی برنامه ریزی نماییم.
وی بیان کرد: بعضی می گویند با پروانه ساختمانی می توان برنامه ریزی کرد اما پروانه ساختمانی ملاک نیست و هزاران پروانه ساختمانی صادر شده ولی ساخت و ساز نشده است. دوران برنامه ریزی با مفروضات ذهنی گذشته است.
اسلامی اضافه کرد: تا کی بگوییم ۲۵ میلیون خانوار و ۲۷ میلیون مسکن داریم؟ بعضی می گویند ۱۰ میلیون واحد عقب ماندگی مسکن داریم و بعضی می گویند یک میلیون مسکن بسازیم، کمبود ما برطرف می شود در صورتیکه همه اینها برمبنای مفروضات ذهنی است.
مصوبه قبلی پرداخت وام ودیعه تا اختتام دوران کرونا معتبر است
وی در مورد قراردادهای اجاره نیز اشاره کرد: هر زمان موعد تمدید قراردادهای اجاره برسد، برای تعیین سقف نرخ اجاره و پرداخت وام ودیعه مسکن تصمیم خواهیم گرفت، مصوبه ای که هم اکنون داریم همان مصوبه قبلی پرداخت وام ودیعه بوده که تا اختتام دوران کرونا معتبر است.

1400/01/24
14:23:48
0.0 / 5
324
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک