سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد

تعیین تكلیف قیمت بلیت هواپیما در هفته جاری

تعیین تكلیف قیمت بلیت هواپیما در هفته جاری سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تعیین تکلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه شواری عالی هواپیمایی کشوری در هفته جاری آگاهی داد و اظهار داشت: مباحث بسیاری در دستور کار قرار گرفته اما مبنای تصمیم گیری، آنالیز قیمتی است که از طرف ایرلاین ها باید ارائه شود.محمد حسن ذیبخش در گفت و گو با ایسنا درباره این که بالاخره تکلیف قیمت بلیت هواپیما که طی هفته های گذشته بدون ضابطه از طرف ایرلاین ها بالا رفته است، چه زمانی روشن خواهد شد؟ اظهار نمود: تکلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه شواری عالی هواپیمایی کشوری که در همین هفته برگزار می شود، تعیین می شود و درخواست ایرلاین ها برای افزایش قیمت مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما مبنای اصلی تصمیم گیری در این نشست آنالیز قیمتی است که شرکت های هواپیمایی باید عرضه کنند.

وی اضافه کرد: هر احتمالی در این نشست وجود دارد. ممکنست با قسمتی از این افزایش قیمت موافقت شود و ممکنست مخالفت کاملی صورت گیرد و ایرالاین ها مجبور به بازگرداندن قیمت بلیت هایشان شوند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: موضوعات دیگری هم مانند تاثیر نوع هواپیما و تایپ پروازی در قیمت بلیت هواپیما مطرح گردیده است که احتمال دارد در جلسه پیش روی شورای عالی هواپیمایی کشوری بررسی شود.

ذیبخش در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این که تعدادی از ایرلاین ها در هفته های اخیر قیمت بلیت پروازهایشان را بدون توجه به قانون و نرخ های مصوب فعلی افزایش داده اند، تکلیف آنها چه می شود؟ اظهار داشت: در این یک ماه پرونده این شرکت های هواپیمایی که اتفاقا تخلفات کمی هم نداشتند در سازمان تعزیرات حکومتی درحال بررسی است اما اکنون چند ایرلاین معدود قیمت هایشان بالاتر از نرخ مصوب است و بقیه شرکتها نرخ های خودرا به مصوبه فعلی بازگردانده اند.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی از اویل تیر ماه افزایش پیدا کرد و مسئولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری بارها هشدار دادند و تهدید کردند که این قیمت ها باید از طرف شرکت های هواپیمایی اصلاح گردد اما این اتفاق پس از گذشت بیست و چند روز هنوز نیفتاده، این وضعیت همچنان ادامه دارد و خبری از معرفی متخلفان و برخورد قضایی با آنها که قبل از این مسئولان هشدار داده بودند، نیست.
1400/04/26
15:15:16
0.0 / 5
196
تگهای خبر: پرواز , راه , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک