در گفت وگو با زمین دار شو اعلام شد

قطارهای اربعین در انتظار تصمیم ایران و عراق

قطارهای اربعین در انتظار تصمیم ایران و عراق زمین دار شو: در شرایطی که روز اربعین در هفته نخست مهر ماه فرامی رسد، قطارهای ایران بگفته مسئولان این حوزه، منتظر تصمیم مسئولان ارشد دو کشور درباب نحوه برگزاری این مراسم هستند.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، کرونا با سویه های جدیدی از دلتا تا لامبدا و غیره در کشورهای مختلف جولان می دهد، و فقط کم تر از یک ماه تا مراسم اربعین باقی مانده است. روز اربعین برای زوار حسینی اهمیت بالایی دارد و در سالیان گذشته از هفته ها پیش جهت شرکت در این مراسم و خصوصاً پیاده روی میلیونی و با شکوه آن برنامه ریزی می کردند. اما امسال هم مانند پارینه خبری از آن شلوغی ها و شور و اشتیاق نیست. زوار حسینی نمی دانند اساسا اربعین ۱۴۰۰ می توانند باردیگر به سمت حرم امام حسین (ع) راهی شوند یا آنکه مانند پارینه همه چیز ممنوع شده و مرزها بسته می شوند.

بر اساس اطلاعات بدست آمده توسط خبرنگار ایسنا تا کنون هیچ اطلاعیه رسمی برای شرکت های حمل و نقل ریلی یا شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص برگزار شدن یا نشدن این مراسم ابلاغ نشده است و بنظر می رسد مقامات دو کشور عراق و ایران همچنان درحال رایزنی برای رسیدن به نتیجه مطلوب دراین زمینه هستند.

یک مقام مسئول در شرکت راه آهن در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: تا کنون به غیر از شنیده ها و اخبار رسمی، دستورالعملی درباب برگزاری مراسم اربعین در کربلای معلا یا نجف اشراف، به ما ابلاغ نشده است.

وی اضافه کرد: در وهله نخست منتظر تصمیم گیری نهایی مقامات دو کشور عراق و ایران هستیم و در مرحله بعد تابع تصمیمات و پروتکلهای بهداشتی ابلاغ گردیده از طرف متولیان امر بهداشت مانند ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهیم بود. هر تصمیمی دراین زمینه اتخاذ شود، ان را اجرا خواهیم کرد.

این مقام مسئول افزود: شنیده ها و برخی اخبار رسمی انتشار یافته هم موید این مسئله است، که احیانا اربعین بصورت مشروط و محدود انجام خواهد شد. شرکت راه آهن و شرکت های حمل و نقل ریلی همه توان خودرا به کار خواهند گرفت تا به زوار اربعین حسینی خدمت کنند اما احتمال دارد مرزها مانند سال قبل بسته باشد.

منبع:

1400/06/15
21:32:23
0.0 / 5
170
تگهای خبر: حمل و نقل , راه , راه آهن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک