در گفت وگو با زمین دار شو اعلام شد

جزییات بازگشت زمینی زوار اربعین از مهران

جزییات بازگشت زمینی زوار اربعین از مهران زمین دار شو: مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود که برمبنای توافقات صورت گرفته زائرانی که جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی به عراق سفر می کنند، می توانند بوسیله مرز مهران به ایران بازگردند و تدابیر لازم دراین زمینه اندیشیده خواهد شد.جواد هدایتی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: هم اکنون تردد زمینی به عراق ممنوع نیست اما فقط مختص کسانی است که دارای ویزای خاص مانند تحصیلی، تجاری و... هستند اما برمبنای توافقات صورت گرفته بین دو کشور و اعلام ستاد مرکزی اربعین، زوار تنها از مرزهای هوایی می توانند به عراق سفر کنند.

وی اضافه کرد: زائرانی که در راه رفت به عراق از مرزهای هوایی و هواپیما بهره برده اند برای بازگشت الزامی به استفاده از حمل و نقل هوایی ندارند و می توانند بوسیله مرز مهران به کشور وارد شوند.

مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: برمبنای هماهنگی های صورت گرفته احیانا از روز اربعین مسیر برگشت زوار از مرز مهران فعال خواهد شد و اکنون نیز ورود زمینی به کشور از مرزهای مشترک با عراق بسته نیست اما تنها کسانی می توانند به ایران بازگردند که بصورت رسمی از کشور خارج شده باشند.

وی در پاسخ به سوالی درباره این که چه تمهیداتی برای بازگشت زوار از نظر پروتکلهای بهداشتی یا سیستم حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است؟ اظهار نمود: برنامه ریزی های برای بازگشت زمینی زوار بوسیله مرز مهران صورت گرفته ولی این که چه تعداد از زوار مسیر زمینی را برای بازگشت انتخاب می کنند و برنامه ریزی سازمان حج و زیارت و دیگر دستگاه های متولی به چه صورت خواهد بود باید منتظر ماند و شرایط را بررسی کرد.

هدایتی اظهار داشت: باید ببینیم چه تعداد از زوار ایرانی به عراق سفر خواهند کرد و چه تعداد از آنها می خواهند بصورت زمینی به کشورشان بازگردند تا برای آنها امکاناتی مانند ناوگان حمل و نقل تامین شده و پروتکلهای بهداشتی را برای ورود آنها رعایت نماییم. البته پایانه مرزی مهران آمادگی لازم برای پذیرایی از زوار اربعین حسینی در راه بازگشت را دارد و بازگشت زمینی آنها در امتداد کاهش هزینه هایشان برنامه ریزی شده است.

منبع:

1400/06/28
20:40:54
0.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک