اجاره خانه چقدر گران شده است؟

اجاره خانه چقدر گران شده است؟ به گزارش زمین دار شو اجاره بهای خانه در تابستان سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴.۷ درصد گران شده است و خانوارهایی که اجاره را تمدید کرده اند حدود ۴۶.۹ درصد افزایش هزینه داشته اند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، طبق اعلام مرکز آمار ایران در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، یکی از بخش های مهم بخش مسکن می باشد که شامل زیر بخش های "اجاره بهای واحدهای مسکونی" و "خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی" (تعمیرات جزئی واحد مسکونی: لوله کشی، گچ کاری، برق کاری، نصب ایزوگام و... ) می شود.

بر طبق این گزارش، در تابستان ۱۴۰۰، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۲۴۴، ۱ رسید که نسبت به فصل قبل هشت درصد افزایش داشته است.

در این فصل استان لرستان با ۲۷.۵ درصد بیشترین و استان سیستان و بلوچستان با ۲.۵ درصد کمترین نرخ تورم فصلی را در میان استان های کشور داشته اند.

درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در فصل تابستان ۱۴۰۰ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۲۴.۷ درصد است که نسبت به فصل بهار ۱۴۰۰(۲۹.۱ درصد)، ۴.۴ واحد درصد کاهش نشان داده است.

در این فصل بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ۴۱.۸ درصد در ارتباط با استان لرستان و کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ۱۳.۱ درصد در ارتباط با استان خراسان رضوی است. به عبارتی در فصل تابستان۱۴۰۰ خانوارهای استان لرستان به صورت متوسط ۱۷.۲ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان خراسان رضوی به طور متوسط ۱۱.۵ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده اند.

نرخ تورم اجاره بها در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ۱۴۰۰ برابر ۲۷، ۶ درصد است که استان کرمانشاه با ۳۷.۵ درصد بیشترین نرخ تورم و استان سیستان و بلوچستان با ۱۳.۲ درصد کمترین نرخ تورم را داشته اند.

همینطور در فصل تابستان ۱۴۰۰متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، برابر با ۴۶، ۹ درصد بوده است.


منبع:

1400/07/17
20:00:25
0.0 / 5
227
تگهای خبر: خدمات , قیمت , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک