وعده های خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی

وعده های خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی زمین دار شو: دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ضمن تشریح جزئیات دیدار با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، از برنامه تحول سازمان آگاهی داد و موضوع بیمه درمان کارگران، پرداخت سود شستا برای تقویت حقوق بازنشستگان، بیمه کارگران ساختمانی و کارگران مشاغل سخت و زیان آور را همچون مباحث و موضوعات مطرح شده در این نشست عنوان نمود.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا به جزییات دیدار کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: در این دیدار مشکلاتی که در بحث تامین اجتماعی موجود است توسط اعضا عنوان شد. یکی از مسایل مطرح شده درمان تامین اجتماعی بود و خواهان تقویت بیمه درمان بودیم چونکه کارگران رضایت کامل را از بیمه درمان ندارند.

وی اضافه کرد: موضوع دیگر شرکت شستا بود و پیشنهاد کردیم در بحث نظارت بر این شرکتها از مجموعه تشکل های کارگری در هر استان که شرکتهای شستا و مجموعه های آن هست، استفاده گردد و برای نظارت افتخاری اعلام آمادگی کردیم.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران از مشاغل سخت و زیان آور بعنوان یکی دیگر از محورهای مطرح شده در دیدار کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نام برد و افزود: متاسفانه در بحث سخت و زیان آور بودن مشاغل اشکالاتی وجود دارد، همچون این که در کمیته های بدوی و تجدید نظر مصوباتی تصویب و شغل طرف تایید می شود ولی در تامین اجتماعی یک پروسه طولانی انجام می گیرد؛ از آن طرف کارگرانی که می خواهند سخت و زیان آور بگیرند تاکید کردیم که مورد شناسایی قرار بگیرند چون در مشاغل سخت و زیان آور ساعات کار کارگران باید کمتر باشد و ممنوعیت دارند که اضافه کار انجام بدهند. در یک مقطعی سازمان با اضافه کار فهرست می گیرد و کارگر بعنوان کارگر سخت و زیان آور شناخته می شود و مشکلاتی به وجود می آید.

ابوی درعین حال به پیشنهاداتی که درباره عنوان شغلی کارگران مشاغل سخت در جلسه عنوان شد اشاره نمود و اظهار داشت: در بحث سخت و زیان آور بودن مشاغل، کارفرمایان باید به تکلیفشان عمل کنند یعنی اگر شرایط کار قابل بهبود باشد و می شود از حالت سخت و زیان آور درآید ظرف دو سال سختی کار را برطرف کنند ولی اگر صفت سخت روی کار یا کارگاه بود به سازمان پیشنهاد کردیم که ساز و کاری پیش بینی نماید که از همان ابتدا کار، سخت و زیان آور شناخته و عنوان شغلی کارگر سخت نوشته شود و درصدهایی که سازمان تامین مثل چهاردرصد را باید از کارفرما گرفتن کند همان ابتدا بگیرد که در آخر کارگر و کارفرما به مشکل برنخورند.
ایشان سپس از طرح تحول سازمان تامین اجتماعی آگاهی داد و اظهار داشت: مدیرعامل سازمان در این نشست اعلام نمودند که برای سازمان یک برنامه تحولی در نظر گرفته اند تا خدمات جدید برای کارگران داشته باشیم و مدیران سازمان را برای این طرح تحولی دعوت کرده اند.


دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اضافه کرد: یکی از تاکیدات ایشان ضرورت تشکیل و برگزاری جلسات مشترک و کمیته بندی درباب مسائل و مباحث خاص مثل نسخ الکترونیک یا مسکن بازنشستگان بود، یعنی مسایل کلان سازمان بصورت جزء در جلسات و کمیته های مشترک دیده شود.

وی با اشاره به ضرورت بهبود معیشت بازنشستگان اظهار نمود: در بحث تقویت حقوق بازنشستگان ایشان اعلام نمودند که در تلاشند با بهبود وضعیت شرکت های شستا و سرمایه گذاری هایی که در آنها سازمان انجام داده سود خوب و معقولی عاید سازمان شود و از محل این سود حقوق بازنشستگان بهبود پیدا کند.

ابوی با اعلان اینکه اگر شرکت شستا سود خوبی بدهد دغدغه حقوق بازنشستگان را نخواهیم داشت، اشاره کرد: امسال برای نخستین بار مقرر است که شستا سودی را به تامین اجتماعی بپردازد و ایشان تاکید کردند با افراد جدیدی که مقرر است مدیریت شرکتها را برعهده بگیرند مذاکراتی صورت گرفته تا سود معقولی عاید سازمان شود و از این طریق به تامین اجتماعی کمک گردد چون یکی از هزینه های سازمان تامین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگان است و درآمد شرکت شستا باید برای پرداخت هزینه هایی که سازمان دارد همچون حقوق بازنشستگان معقول باشد و کرامت آنها حفظ شود.

وی درباره پرداخت بدهی های دولت به تامین اجتماعی هم اظهار داشت: این مسأله نیز عنوان شد که ایشان اعلام نمودند موضوع را پیگیری می کنند و ما اعلام کردیم اگر قرار شد هر شغل و خدماتی بر سفره تامین اجتماعی بنشیند، حق سهمشان را پرداخت کنند یعنی بطورمثال در مورد کارگران ساختمانی، رانندگان یا قالیبافان و هر عنوان شغلی دیگر تکلیف را روشن و بیمه آنها را مشخص کنند.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اشاره کرد: یکی دیگر از بحثهای مهمی که در جلسه اشاره شد، بیمه تکمیلی بود که اعلام نمودند در مورد کارگران بازنشسته با صحبتهایی که صورت گرفته مشکل بیمه آنها برطرف شده است، حتی در زمینه کارگران شاغل نیز اعلام گردید این قضیه تحقیق و بررسی شود تا در زمینه درمان هم به بیمه تکمیلی کارگران کمک گردد.

ابوی در آخر بیمه کارگران ساختمانی را از دیگر موضوعات مطرح شده ذکر کرد و اظهار داشت: این مسأله در دست اجرا قرار دارد.

منبع:

1400/07/22
12:51:02
0.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک