سخنگوی گمرك اعلام كرد؛

تجارت ۹ میلیارد دلاری ایران در آذر ماه

تجارت ۹ میلیارد دلاری ایران در آذر ماه به گزارش زمین دار شو سخنگوی گمرک اظهار داشت: تجارت کشورمان در آذرماه به 13 میلیون و 172 هزار تن به ارزش 8 میلیارد و 951 میلیون دلار رسید که نسبت به آذر سال قبل 3 درصد در وزن و 25 درصد در ارزش رشد داشته است.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، سید روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک گفت: از مجموع تجارت یکصد و ۲۲ میلیون تنی کشور به ارزش ۷۲ میلیارد دلار در ۹ ماهه امسال ۱۳ میلیون و ۱۷۲ هزار تن کالا به ارزش ۸ میلیارد و ۹۵۱ میلیون دلار مربوط به ماه نهم سال است.
وی اضافه کرد: صادرات کشورمان در آذر ماه ۹ میلیون و۵۹۳ هزار تن به ارزش ۴ میلیارد و ۴۱ میلیون دلار بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل (آذر ۹۹) رشد نیم درصدی در وزن و ۲۳ درصدی در ارزش داشته است.
لطیفی درباب مقاصد صادراتی کشور در آذرماه اظهار داشت: پنج کشور مقصد کالاهای صادراتی ایران در آذر ماه به ترتیب چین یا یک میلیون و ۹۷۷ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۱۲۶ میلیون دلار، عراق با یک میلیون و ۸۳۹ هزار تن به ارزش ۶۴۹ میلیون دلار، امارات با یک میلیون و ۱۳ هزار تن به ارزش ۴۹۹ میلیون دلار، ترکیه با ۳۳۸ هزار تن به ارزش ۳۶۳ میلیون دلار و افغانستان با ۲۶۹ هزار تن به ارزش ۱۴۱ میلیون دلار بودند.
سخنگوی گمرک درباب میزان واردات در آذرماه توضیح داد: واردات کالاهای مورد نیاز کشور در ماه نهم سال ۳ میلیون و ۵۷۹ هزار تن کالا به ارزش ۴ میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلار بوده که نسبت به آذر سال قبل ۱۹ درصد در وزن و ۲۷ درصد در ارزش افزایش داشته است.
لطیفی درباب کشورهای تامین کننده نیازهای کشور اظهار داشت: کشور امارات با فروش ۸۷۸ هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۴۲۰ میلیون دلار، چین با ۲۸۶ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۱۹۱ میلیون دلار، ترکیه با ۲۱۲ هزار تن کالا به ارزش ۴۵۴ میلیون دلار، سوئیس با ۲۴۰ هزار تن به ارزش ۱۵۷ میلیون دلار و آلمان با فروش ۴۴ هزار تن کالا به ارزش ۱۵۶ میلیون دلار، ۵ کشور اول تامین نیازهای کشور در آذر ماه بودند.
سخنگوی گمرک اضافه کرد: در آذر ماه امسال یک میلیون و ۵۷ هزار تن کالای خارجی نیز از مسیر جمهوری اسلامی ایران ترانزیت شد که این میزان نسبت به آذر سال قبل ۵۳ درصد رشد داشته است.


منبع:

1400/10/13
23:07:31
0.0 / 5
255
تگهای خبر: ترانزیت , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک