گسترش مهارت آموزی یکی از راه های حل بیکاری

گسترش مهارت آموزی یکی از راه های حل بیکاری به گزارش زمین دار شو کرمان مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان گسترش مهارت آموزی را یکی از راه های حل مشکل بیکاری دانست و اظهار داشت: پرچم مهارت را در کشور، صنایع می توانند بلند کنند و راه توسعه کشور مهارت آموزی است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، محمدرضا جهانگیری عصر امروز دوم بهمن در مراسم افتتاح مرکز آموزش جوارکارگاهی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با اعلان اینکه در کشور به شدت با مشکل نیروی کار ماهر مواجه ایم و بیشتر صنایع و بنگاه های اقتصادی در این خصوص با مشکل مواجه اند، اظهار نمود: از طرفی در کنار تأسیس دانشگاه از مهارت غفلت کرده ایم.
وی عنوان کرد: 6 میلیون بیکار در کشور داریم که حدود دو میلیون نفر بیکار مطلق هستند و جویای کار و عمدتاً فاقد مهارت، دو میلیون نفر هم بیکار و شاغل ناقص هستند و دو میلیون نفر هم بیکار ناامید از کار بوده و دنبال کار نیستند.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمان با اعلان اینکه یکی از راه های حل مشکل بیکاری، گسترش مهارت آموزی است، اضافه کرد: دولت به اندازه کافی منابع ندارد و کارگاه های فنی وحرفه ای هم هزینه بر هستند و به ازای هر نفر ساعت 20 برابر آموزش و پرورش هزینه می شود.
وی اشاره کرد: یکی از جاهایی که در بحث مهارت و آموزش کمک می نماید، مراکز جوارکارگاهی هستند که با بهره گیری از خط تولید و تجهیزات کارخانه ها و دانش فنی متخصصان مهارت آموزی به کل منطقه منتقل می شود و سبب می شود مهارت آموزی پیرامون صنایع خصوصاً صنایع بزرگ اشاعه داده شود.
جهانگیری ابراز کرد: هدف گذاری که سازمان آموزش فنی وحرفه ای برای سال 1400 دارد، راه اندازی 1400 مرکز جوارکارگاهی است که دو مرکز در رفسنجان یکی در مجتمع مس رفسنجان که در کشور بعنوان یکی از بالاترین هاست و منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان دومین منطقه ویژه کشور است که این مرکز را راه اندازی می نماید.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمان اشاره کرد: منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با امکاناتی که دارد یکی از مراکز عالی خواهد شد و با هزار و 100 نیروی شاغل می تواند به رشد و توسعه شهرستان کمک نماید.
جهانگیری با اشاره به این که پرچم مهارت را در کشور، صنایع می توانند بلند کنند و راه توسعه کشور مهارت آموزی است، اظهار داشت: پرچمدار مهارت صنایع در کشور مجتمع مس سرچشمه رفسنجان است.
منبع:

1400/11/03
14:19:19
0.0 / 5
477
تگهای خبر: تولید , راه , متخصص , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک