وزیر راه:

فرسودگی تجهیزات، ظرفیت بنادر را محدود کرده است

فرسودگی تجهیزات، ظرفیت بنادر را محدود کرده است وزیر راه و شهرسازی در همایش سالانه مدیران سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به اینکه بروزرسانی تجهیزات بنادر کشور در دستور کار سال ۱۴۰۱ وزارت راه و شهرسازی است، از برنامه این وزارت خانه برای ساخت ۲ شهر در سواحل مکران اطلاع داد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در همایش سالانه مدیران سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به سابقه آشنایی اش با فعالیت حوزه بنادر از دوران حضورش در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، به اهمیت این حوزه در سیاست های راهبردی توسعه کشور اشاره نمود و اظهار داشت: ما در سال ۱۴۰۱ باید برای به روز کردن تجهیزات مورد نیاز در حوزه بنادر فعالیت جدی انجام دهیم. ظرفیت تخلیه و بارگیری ۶، ۷ میلیون TEU در کشور را داریم ولی به جهت فرسوده بودن تجهیزات، فعلاً امکان این میزان تخلیه و بارگیری در بنادر کشور وجود ندارد.
وی بر نقش بنادر در بهبود وضعیت ترانزیت کالا در کشور تصریح کرد و ضمن اشاره به صادرات حدود ۲۵ میلیون تن سنگ آهن از روسیه به هند، اظهار داشت: اگر بتوانیم نیمی از این میزان صادرات کالای روسیه به هند را هم از راه ترانزیت و به صورت ریلی حمل نماییم و مشکلات در ارتباط با پسکرانه هایمان را حل نماییم، سالیانه ۶، ۷ میلیارد دلار فقط از این طریق درآمد برای کشور کسب خواهیم کرد. حل مشکلات در ارتباط با ترانزیت به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.
قاسمی ضمن اشاره به اهمیت توجه به توسعه سواحل مکران، اضافه کرد: برای توسعه سواحل مکران احتیاج به سکونت حداقل ۲ میلیون نفر در این نواحی است که این انتقال جمعیت امکان پذیر است. در همین راستا ۲ شهر را طراحی نموده ایم که درحال ساخت آنها هستیم، یکی شهر بریس و دومی هم شهر مکران که خوشبختانه کارهای خوبی به لحاظ زیرساختی در این حوزه انجام شده است و امیدواریم این اقدامات بتواند برای کشور مایه خیر و تحول باشد.
وزیر راه و شهرسازی که در همایش سالانه مدیران بنادر و دریانوردی سخن می گفت، همینطور در مورد برخی دغدغه ها و درخواست های مطرح شده از جانب علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و هم برخی از مدیران استانی این سازمان در خصوص تغییر نرخ تعرفه های بارگیری با عنایت به گذشت زمانی طولانی از ثابت ماندن آنها و جذب نیروی انسانی نکاتی را بیان کرد.
وی در مورد درخواست اختصاص مسکن به پرسنل و نیروهای متخصص حوزه بنادر و دریانوردی هم تصریح کرد: این دوره فرصت خوبی است که نیروهای سازمان بنادر و دریانوردی از راه ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن، صاحب خانه ملکی شوند و امیدواریم همکارانمان در سازمان بنادر از این فرصت استفاده کنند.
منبع:

1400/12/20
13:35:50
0.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک