خبر خوش برای کامیون داران مسافر ارمنستان

خبر خوش برای کامیون داران مسافر ارمنستان زمین دار شو: در پی مذاکرات اخیر دو کشور ایران و ارمنستان، هر دو طرف آمادگی خودرا برای کاهش عوارض جاده ای و حتی به صفر رساندن آن نشان دادند و وزیر زیرساخت ارمنستان نیز ضمن عذرخواهی از کامیون داران اعلام نمود که به زودی مسیر جایگزین ترانزیتی به بهره برداری رسیده و تصمیمات خوبی برای عوارض جاده ای گرفته شده است.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، گنل سانوسیان –وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت ارمنستان- دو روز گذشته برای دیدار با وزیر راه و شهرسازی به تهران آمد و جلسات مختلفی برای توسعه حمل و نقل و ترانزیت بین دو کشور اجرا شد. البته در مناقشه اخیر بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان مشکلات مختلفی برای کامیون داران ایرانی به وجود آمد که مجبور بودند برای رفتن به ارمنستان از قسمتی از خاک آذربایجان نیز عبور کنند.

سانوسیان در پاسخ به سوال ایسنا درباره این که مسیر جایگزین ترانزیتی ایران و ارمنستان چه زمانی ساخته خواهد شد و مشکلات کامیونداران ایرانی تا کی دراین زمینه ادامه خواهد داشت اظهار داشت: از همه کامیونداران که در این راه حرکت می کننُد عذرخواهی می کنم چونکه مشکلات و محدودیت هایی برایشان به وجود می آید اما دو خبر خوب برای آنها دارم.

وی اضافه کرد: باتوجه به مشکلاتی که بین دو کشور ارمنستان و آذربایجان وجود دارد، مسیر تزانزیتی ایران، آذربایجان و ارمنستان با مشکلاتی مواجه گردید و محدودیت های برای کامیونداران ایرانی به وجود آورد اما درصددیم تا هرچه زودتر جاده جایگزین را اصلاح نماییم و این مسیر تزانزیتی جدید بین ایران و ارمنستان را به زودی بازگشایی خواهیم کرد.

وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت ارمنستان افزود: در راه ترانزیتی جایگزین موجود دو قطعه وجود دارد که پیچ های تند و مشکلات زیرساختی خاصی دارد که سبب شده این مسیر از حالت استاندارد بیرون رود اما تا چندوقت آینده مسیر جایگزین ترانزیتی آماده خواهد شد و با بهره گیری از جاده جدید این مسیر برای کامیونداران ایرانی ۱۰ کیلومتر کوتاه تر خواهد شد و اساسا ایمنی بیشتری هم دارد. البته تصمیمات خوبی درباره کاهش عوارض جاده ای نیز اتخاذ شده است.

رستم قاسمی – وزیر راه و شهرسازی –در باره عوارض جاده ای که از کامیون داران گرفته می شود نیز گفته بود که باید نقشه راه مشخص شود و عوارض باید بصورت عادلانه گرفتن شود؛ ما در ایران این آمادگی را داریم که عوارض را به صفر برسانیم و تفاهم نامه ای را امضا نماییم تا مبنای توسعه حمل و نقل ترکیبی هر دو کشور باشد.

به گفته جواد هدایتی - مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای- از با اهمیت ترین مشکلات ترانزیت به ارمنستان بالا بودن عوارض دریافتی از کامیون داران ایرانی است و اگر ارمنستان موافق باشد ایران نیز آمادگی خودرا متقابلاً برای کاهش عوارض کامیون های ارمنی اعلام می کند، همین طور با گفت و گو می توان این عوارض را به صفر رساند.

منبع:

1401/02/28
14:00:46
0.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک