در گزارش زمین دار شو مطرح شد؛

افزایش عرضه سیمان از امروز

افزایش عرضه سیمان از امروز به گزارش زمین دار شو دبیر انجمن سیمان اظهار داشت: از امروز عرضه سیمان در بورس کالا افزایش خواهد یافت و با تأمین برق کارخانجات قیمت ها در این عرصه متعادل تر می شود.عبدالرضا شیخان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: قرار بود محدودیت و یا قطعی برق از ۱۵ خرداد ماه اعمال شود؛ بدین جهت با پخش شدن این اخبار، هجوم به بورس کالا برای خرید سیمان افزوده شد که همین مساله بین ۱۰ تا ۲۰ درصد قیمت سیمان را بالا برد.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت سیمان اضافه کرد: با جلساتی که با وزیر نیرو داشتیم قرار شد برای تولید ۵ میلیون تن سیمان از امروز یکشنبه برق تامین شود تا تولید و عرضه به مشکلی نخورد.
وی افزود: قرار شد شب تا بامداد برق کارخانجات را تامین کنند تا عملیات مربوط به آسیاب صورت گیرد و از کلینکرهای تولید شده، سیمان تولید نماییم. همین طور برق بصورت ثابت و ۲۴ ساعته بدهند که کلینکر تولید نماییم. در حقیقت ۴۵ درصد دیماند مصرفی به ما برق بدهند بصورت موقت می توانیم سیمان تولید نماییم.
شیخان افزود: قرار شد کارخانه های سیمانی تا آنجا که می توانند سیمان عرضه کنند تا التهابات کم شود. بدین سبب از امروز عرضه سیمان در بورس کالا بیشتر می شود تا بتوانیم قیمت ها را متعادل تر نماییم.
وی اظهار نمود: صنعت سیمان مقصر گرانی نبود و عرضه انجام می شد منتهی به سبب انتشار شایعات در خصوص قطعی برق، هجوم به بورس کالا زیاد شود و همین مساله منجر به افزایش قیمت و التهاب در بازار شد که امیدواریم با افزایش عرضه از امروز قیمت ها متعادل شود.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت سیمان اشاره کرد: ضمن این که اگر وزارت نیرو به قول خود در خصوص تامین برق کارخانجات سیمان عمل و از این طریق به ادامه تولید کمک نماید، بطور قطع قیمت ها متعادل تر خواهد شد.
به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، بازار سیمان قبل از اعمال محدودیت در مصرف برق ملتهب نبود و شرایط آرامی را پشت سر می گذراند، اما پس از اجرای بخش نامه محدودیت مصرف برق در صنایع سیمان و فولاد؛ متقاضیان سیمان برای خرید این محصول به بورس کالا هجوم آوردند و قیمت سیمان افزایشی شد.
سال گذشته نیز قطعی برق منجر به توقف تولید در کارحانه های فولاد و سیمان شد که همین مورد کاهش تولید و افزایش قیمت را در پی داشت.


منبع:

1401/03/29
23:28:26
0.0 / 5
181
تگهای خبر: تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک