تعاونی ها دنیای بهتری می سازند

تعاونی ها دنیای بهتری می سازند به گزارش زمین دار شو در صدمین سال نامگذاری روز جهانی تعاون از جانب سازمان ملل، تعاونگران در سرتاسر دنیا با شعارˮ تعاونی ها دنیای بهتری می سازندˮ گرد هم آمدند و این روز را جشن گرفتند.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، روز جهانی تعاون که از سال ۱۹۲۳ توسط تعاونی ها در سرتاسر جهان به رسمیت شناخته شده است، همه ساله در نخستین شنبه ماه جولای جشن گرفته می شود. هدف از گرامیداشت روز جهانی تعاون که در رسانه ها با عنوان CoopsDay# دنبال می شود، افزایش آگاهی تعاونی ها و ترویج ایده های نهضت تعاون در مورد همبستگی بین المللی، کارایی اقتصادی، برابری و صلح جهانی است.

امسال صدمین سال نامگذاری این روز توسط سازمان ملل است و تعاونگران با شعار " تعاونی ها، جهان بهتری می سازند" دور هم جمع شدند.

بر اساس گزارشها، تنها در سال ۲۰۱۷ حدود دو میلیون و ۹۳۷ هزار و ۳۲۳ شرکت تعاونی در جهان بوجود آمده و بیشتر از ۲۷۹ میلیون نفر معادل ۱۰ درصد شاغلین جهان در تعاونی ها مشغول به کار بوده و یا منبع اصلی درآمدشان از تعاونی ها است.

آریل گوارگو ـ رئیس اتحادیه جهانی تعاون ـ ضمن تبریک این روز به تعاونگران در سرتاسر دنیا اعلام نمود که تعاونی ها همواره نشان داده اند که دنیای متفاوت امکانپذیر است و سال جاری باید قهرمان یک دوره تاریخی در سرتاسر جهان باشیم.

بهمن عبداللهی ـ رئیس اتاق تعاون ایران ـ معتقد است: شعار سال جاری روز جهانی تعاون (Cooperatives Build a Better World)، به تنهایی مبین ارزش بالای تعاونی ها در سطح دنیا و اثرگذاری تعاونی ها در ساخت دنیایی بهتر برای همه اقشار جامعه است.

وی می گوید: روز جهانی تعاون، فرصت خوبی است تا تعاونگران در همه کشورها با یک دیدگاه و رویکرد مشترک به ارزش فعالیت خود بپردازند و دیگران را از ارزش فعالیت اجتماعی خود با خبر سازند.

به گفته عبداللهی، با عنایت به آنکه تعاونی ها در جهان از نقش و جایگاه ویژه و مقبولیت خاصی در میان تمام سازمانهای بین المللی همچون سازمان ملل و سازمان جهانی کار برخوردار می باشند، در این روز برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار و فراهم آوردن شرایط ایجاد تعاون پایدار در جهان تلاش می کنند.رئیس اتاق تعاون ایران، از اولویت های بخش تعاون در دنیا را ارزشگذاری در حوزه های آموزش و پژوهش و توجه ویژه به بانوان و جوانان عنوان کرده و می گوید: با ترویج فرهنگ مشارکت در سطوح مختلف جامعه میتوان به درآمد زایی و کار شایسته دست یافت.

مطالعات نشان داده است که در مقایسه با اشتغال در سایر پخش ها، مشاغل تعاونی در طول زمان پایدارتر هستند چون که در تعاونی ها شکاف درآمدی کوچک تری بین مشاغل مختلف وجود دارد و مشاغل تعاونی در مناطق روستایی و شهری از توزیع متعادل تری برخوردار می باشند.

این رویداد برای نخستین بار در تاریخ اتحادیه جهانی تعاون رخ داده و بخش تعاون کشورمان موفق به دریافت کرسی هیات مدیره اتحادیه جهانی شده است.

امسال برای اولین بار در طول تاریخ اتحادیه جهانی تعاون، بخش تعاون کشورمان موفق شد کرسی هیات مدیره اتحادیه جهانی تعاون که در شهر سویا اسپانیا برگزار شد را به دست آورد و اتاق تعاون ایران بعنوان پارلمان مردمی تعاون، به عضویت ICA درآمد.

اتحادیه بین المللی تعاون یکی از نهادهای رسمی، غیرانتفاعی، مستقل و غیردولتی سازمان ملل متحد به حساب می آید که برای پیشبرد مدل تعاون تاسیس شده است.

مأموریت اتحادیه ICA، ترویج و توسعه تعاونی ها بعنوان یک مدل کسب و کار اجتماعی و مردم محور است و هدف اصلی آن، ارتقا و تقویت تعاونی های مستقل و تسهیل روند توسعه اقتصادی و اجتماعی اعضا در سرتاسر دنیا است.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، امروز از هر شش نفر در جهان، یک نفر عضو تعاونی است و اتحادیه بین المللی تعاون، نماینده ۱.۲ میلیارد نفر عضو تعاونی از دو میلیون و ۶۰۰ هزار تعاونی در سرتاسر جهان است که ۳۰۶ فدراسیون و سازمان تعاونی را در ۱۱۰ کشور جهان نمایندگی می کند.
1401/04/13
10:35:46
0.0 / 5
165
تگهای خبر: اشتغال , راه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک