مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف اعلام كرد

اجاره سنگین غرفه ها مانع شرکت تعاونی های فرش شد!

اجاره سنگین غرفه ها مانع شرکت تعاونی های فرش شد! زمین دار شو: مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با اشاره به برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه صنعت فرش در 31 مرداد ماه، از اجرای طرح فروش اقساطی فرش در نمایشگاه امسال آگاهی داد و از افزایش پنج برابری هزینه اجاره غرفه ها انتقاد نمود.عبدالله بهرامی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بیست و نهمین نمایشگاه صنعت فرش به مدت یک هفته از تاریخ ۳۱ مرداد ماه در محل نمایشگاه بین المللی و در مساحت ۱۴۵۰ متر مربع برگزار می گردد و سالن ۳۸ A امسال بطور کامل در اختیار بخش تعاون قرار گرفته است. این نمایشگاه به صورتی بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان هم به لحاظ تعداد و تنوع و هم کیفیت بالای محصولات بشمار می رود.

وی درباره حضور کشورهای خارجی در نمایشگاه امسال اظهار داشت: سال های قبل برگزاری نمایشگاه با حضور تجار بود، رزرو می کردیم و هزینه ای برای ایاب و ذهاب پرداخت می شد و از تجار دعوت به عمل می آمد ولی امسال چنین بودجه ای اختصاص نیافته و تجار فقط جهت خرید می آیند نه برای عرضه یا رقابت.

به گفته بهرامی، مرکز ملی فرش بوسیله سفارتخانه ها و رایزنان تجاری اقداماتی را جهت حضور تجار خارجی انجام داده است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی فرش دستباف در ادامه با اعلان اینکه دو سال کرونا لطمه شدیدی به تعاونی های فرش دستباف و قالیبافان وارد کرد، اظهار داشت: کرونا لطمه بزرگی به صنعت فرش زد و موجب شد نه فقط برگزاری نمایشگاه دو سال به تعویق بیفتد بلکه صادرات و فروش فرش دستباف هم کاهش پیدا کند.

رئیس کمیسیون فرش، صنایع دستی و گردشگری اتاق تعاون در عین حال از افزایش پنج برابری هزینه غرفه در نمایشگاه امسال انتقاد نمود و اظهار داشت: متاسفانه امسال هزینه اجاره غرفه به شدت افزایش داشته و ۵۰۰ درصد بالا رفته است. سال ۱۳۹۹ هزینه هر متر غرفه ۱۳۰ هزار تومان بود ولی امسال ۶۵۰ هزار تومان تعیین و پنج برابر شده است در صورتیکه این رقم، هزینه سنگینی برای تعاونی های فرش بوده و مانع شرکت آنها در نمایشگاه شده است.

به گفته بهرامی، در صورتیکه بیش از ۱۶۸۰ تعاونی فرش در کشور وجود دارد اما تنها ۳۷ تعاونی فرش توانسته اند در نمایشگاه ثبت نام کنند و فارغ از بحث اجاره سنگین غرفه، مسأله حمل و نقل و ناشور نبودن فرش ها هم هست که هزینه بر است؛ پس تعاونی هایی که دارای سرمایه خوب بوده و موجودی انبارشان توان عرضه ۲۰۰ تا ۳۰۰ تخته فرش را داشته باشند، توانستند در نمایشگاه شرکت نمایند و غرفه بگیرند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف اشاره کرد: برای عرضه فرش حداقل باید ۳۰ متر در اختیار داشت تا بتوان فرش را تبلیغ کرد ولی متاسفانه چون هزینه سنگینی برای غرفه داران تعیین شده بود نتوانستند شرکت نمایند.

بهرامی بحث ساعت بازدید را هم از دیگر مشکلات عنوان نمود و اظهار داشت: در سنوات قبل ساعات بازدید از ۹ بامداد تا ۶ یا ۷ عصر بود ولی امسال از ساعت ۱۰ بامداد تا ۵ بعد ازظهر را برای بازدید اعلام نموده اند در صورتیکه بیشترین فروش پس از ظهرها است چونکه بیشتر پرسنل، کارمندان و اقشار مختلف به سبب ساعت کاری امکان حضور دارند ولی محدود کردن ساعات بازدید هم به صورتی به عرضه و فروش لطمه می زند.


وی از اجرای طرح فروش اقساطی فرش برای خریداران و بازدیدکنندگان نمایشگاه امسال آگاهی داد و در توضیح بیشتر اظهار داشت: ما در نمایشگاه امسال طرح فروش اقساطی فرش را با همکاری بانک توسعه تعاون پیش بینی کرده ایم و کسانی که از این نمایشگاه، فرش خریداری کنند ۸۰ درصدش را بانک توسعه تعاون به عنوان تسهیلات ۳۶ ماهه پرداخت می کند و ۲۰ درصد دیگر آورده خریدار است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف اضافه کرد: کسانی که ۲۰ درصد مبلغ فرش را بپردازند ما آنها را به بانک توسعه تعاون معرفی می نماییم که در شعب بانک افتتاح حساب کنند و در قالب تسهیلات بانک توسعه تعاون، اقساط ۳۶ ماهه فرش را بپردازند. این طرح هم به خریداران کمک می نماید تا به شکل اقساطی فرش مورد پسند و نیاز خودرا تهیه کنند و هم کمکی به فروش تعاونی ها و بافندگان فرش است و ارزش افزوده دارد، ضمن این که بانک هم حمایت خودرا از قالیبافان و تعاونی های فرش انجام داده است.

منبع:

1401/05/17
22:33:51
0.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک