افزایش قیمت وام مسکن

افزایش قیمت وام مسکن زمین دار شو: هزینه خرید اوراق مسکن نسبت به هفته قبل بالا رفته است؛ به شکلی که این نرخ برای مجردهای تهرانی حدود دو میلیون تومان و برای متاهل ها بیش از سه میلیون تومان بیشتر شده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، درحالی که قیمت هر برگ تسهیلات مسکن طی دو ماه اخیر به کمتر از ۱۰۰ هزار تومان رسیده بود، اواخر هفته گذشته باردیگر به بالای ۱۰۰ هزار تومان رسید اما در ساعات ابتدایی معاملات امروز این اوراق امسال با قیمتی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان معامله می شود.
بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان داده است که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین سال قبل ۹۹ هزار و ۷۰۰ هزار تومان، در اردیبهشت ۹۷ هزار و ۵۰۰ تومان و در خرداد ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد.
هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال قبل ۹۸ هزار و ۳۰۰ تومان، در مرداد سال قبل ۹۷ هزار و ۱۰۰ تومان و در شهریور سال قبل ۹۷ هزار و ۸۰۰ تومان داد و ستد می شود.
این اوراق در ماه مهر سال قبل ۹۹ هزار و ۴۰۰ تومان، در آبان ماه ۹۹ هزار و ۹۰۰ تومان و آذرماه ۹۶ هزار تومان قیمت داشتند.
اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال قبل نیز با قیمت های ۹۹ هزار و ۶۰۰ تومان و ۹۴ هزار و ۴۰۰ تومان معامله می شود. این اوراق امسال ۹۹ هزار تومان قیمت دارد که این گزارش بر مبنای همین قیمت نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متأهل های تهرانی
بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می شود؛ پس برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۹۹ هزار تومانی، ۳۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می شود. همینطور با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۵۵ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان می رسد.
این در حالی است که این نرخ هفته قبل ۵۳ میلیون و ۵۳۶ هزار تومان بود که مبین افزایش حدود دو میلیون تومانی است.
زوج های تهرانی نیز بر همین مبنا می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ ازاین رو زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۷۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود که همراه با هزینه ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۹۵ میلیون و ۴۰ هزار تومان پرداخت کنند. در صورتی که این هزینه هفته قبل ۹۱ میلیون و ۷۷۶ هزار تومان بود که افزایش بیشتر از سه میلیون تومانی را تجربه می کند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است و با عنایت به این که مجردها باید ۳۲۰ و متاهل های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۳۱ میلیون و ۶۸۰ و متاهل ها نیز باید۶۳ میلیون و۳۶۰ هزار تومان پرداخت کنند.
منبع:

1401/08/14
14:46:45
0.0 / 5
221
تگهای خبر: بانك , بانك مسكن , تسهیلات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک