بذرپاش:

ودیعه مسکن در بافت های فرسوده دو برابر شده است

ودیعه مسکن در بافت های فرسوده دو برابر شده است به گزارش زمین دار شو، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تسهیلات ودیعه مسکن برای ساکنان بافت های فرسوده که واحدهایشان نوسازی می شود، در تهران 120 میلیون و در مراکز استانها 90 میلیون تومان است که نسبت به سال قبل 100 درصد افزایش داشته است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، مهرداد بذرپاش، امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح ۵۰۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در بافت های فرسوده اظهار داشت: نوسازی بافت های فرسوده بسیار مهم و در اولویت است. از شروع حضورم در وزارت راه و شهرسازی در موضوع مسکن، تلاش ها متمرکز بر نوسازی بافت های فرسوده بوده و تلاش داریم تا عقب ماندگی های دهه اخیر را جبران نماییم.

حدود ۳۰ درصد جمعیت کشور در بافت فرسوده زندگی می کنند
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هم اکنون ۹ درصد کل شهرها با حدود ۳۰ درصد جمعیت کل کشور در بافت فرسوده قرار دارد که ضروریست ضمن تولید مسکن، نوسازی این بافت ها نیز توأمان صورت گیرد برای اینکه این مساله هدف دولت و ضرورت کشور است.
وی اشاره کرد: نوسازی در بافت های فرسوده چندین حسن دارد که قسمتی از آنها شامل وجود زیر ساختها و سایر منابع شهری، کاهش قیمت تمام شده مسکن، وجود شبکه های حمل ونقلی و دیگر مزیتهایی که همگان بر آن اذعان دارند، نیاز به نوسازی در این بافتهاست که در اولویت دولت قرار دارد.
بذرپاش بیان کرد: تولید مسکن در این بافت ها علاوه بر رونق تولید، سبب فعال شدن مشاغل و کسب وکار ها و باز آفرینی محیط شهری و زندگی مردم می شود. با این کار منزلت اجتماعی در محیط های شهری تقویت می شود.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در برنامه هفتم توسعه تمام تلاش ما آن بوده است تا از ظرفیتهای این برنامه برای نوسازی مسکن در بافت فرسوده بهره ببریم.
بذرپاش اظهار داشت: بمنظور رونق در این بافت ها از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد که تدوین قوانین و مقررات و بسته ۱۹ بندی نوسازی بافت فرسوده همچون این موارد است.

رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده پایتخت
وی افزود: با ابلاغ بسته تشویقی ۱۹ بندی در تهران، در فروردین و اردیبهشت رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده پایتخت رقم خورد. با این روند در تهران طی دو سال آینده شاهد تحولات مثبتی خواهیم بود.

تسهیلات ودیعه نوسازی بافت فرسوده در تهران ۱۲۰ میلیون تومان شد
وی بر رفع موانع موجود برای تولید مسکن در بافت های فرسوده اصرار کرد و اظهار داشت: توافقاتی که با صندوق کار آفرینی امید برای افزایش تسهیلات جابه جایی ساکنان بافت های فرسوده انجام شده بسیار مثبت است. هم اینک ودیعه برای ساکنانی که واحدهایشان نوسازی می شود در تهران ۱۲۰ میلیون تومان و در مراکز استانها ۹۰ میلیون تومان است که نسبت به سال قبل ۱۰۰ درصد معادل دو برابر افزایش داشته است.
بذرپاش از دیگر راهکارهای تشویق ساکنان به نوسازی واحدهای بافت های فرسوده را روش کلید به کلید عنوان نمود و اظهار داشت: در روش کلید به کلید، واحدهای مسکونی توسط شهردای ها در همکاری با وزارت راه و شهرسازی ساخته می شود تا ساکنان واحدهایی که درحال نوسازی هستند در آنها اسکان یابند و پس از اتمام واحدهای نوسازی شده خود به خانه های خود بازگردند.
وی همین طور از تلاش مجموعه دولت برای کاهش نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده آگاهی داد.1402/03/13
14:14:21
0.0 / 5
203
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک