برنامه ریزی برای ایمن سازی ۴۰۰ نقطه پرتصادف

برنامه ریزی برای ایمن سازی ۴۰۰ نقطه پرتصادف به گزارش زمین دار شو، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اظهار داشت: طبق آخرین لیست نهایی شده با پلیس راه تعداد 887 نقطه حادثه خیز در راه های کشور تصویب شده که 400 نقطه در دستور کار ایمن سازی امسال قرار دارد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، تصادفات جاده های کشور هر سه سال یک دفعه بمنظور شناسایی نقاط پرحادثه تحلیل می شود، این کار یک دستورالعمل دارد که کمیسیون ایمنی راه های کشور ابلاغ کرده و نقاطی که تصادفاتش از یک تعداد بالاتر باشد شناسایی می شوند تا برای حل این نقاط برنامه ریزی شود.
در این جهت رضا اکبری -معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور- اظهار داشت: طبق آخرین لیست نهایی شده با پلیس راه تعداد ۸۸۷ نقطه حادثه خیز در راه های کشور تصویب و به استانها ابلاغ گردیده که ۴۰۰ نقطه در دستور کار ایمن سازی امسال قرار دارد. برای رفع تمام نقاط حادثه خیز کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که برای تامین آن در تلاش هستیم.
به گفته ی ایشان، ۲۰۰ پروژه نیمه کاره هم در عرصه راه های کشور از پارینه داریم که در دستور کار امسال قرار گرفته و مابقی پروژه ها را نیز در برنامه های کاری قرار می دهیم.
اکبری قبل از این درباره ی ماهیت نقاط حادثه خیز به ایسنا اظهار داشته بود: عمده این نقاط تقاطع ها، میدان ها، قوس ها و پیچ های تند است که بصورت مستقیم یا با زاویه به جاده های دیگر متصل می شود؛ هر کدام از اینها هم نسخه خاص خودرا می طلبد. ممکنست در یک نقطه فقط تعدادی تابلو جوابگو باشد، نقطه دیگری روشنایی نیاز داشته باشد، نقطه ای به تقاطع زیرگذر یا روگذر احتیاج داشته باشد، جای دیگری میدان باید اصلاح گردد و همچون این موارد.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اعلان اینکه قرار این است که امسال حتما ۴۰۰ نقطه حادثه خیز اصلاح گردد، درباره ی بودجه مورد نیاز این کار نیز توضیح داده بود: برمبنای تجربه این سال ها، بطور معمول هر نقطه بطور متوسط ۱۰ میلیارد تومان پول می خواهد، یعنی برای اصلاح ۴۰۰ نقطه به ۴۰۰۰ میلیارد تومان پول نیاز داریم. علاوه بر این ۴۰۰ نقطه، حدود ۲۶۰ نقطه نیمه کاره هم داریم که پروژه های سال قبل یا دو سال قبل است و به حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. بدین سبب برنامه ما اصلاح ۴۰۰ نقطه جدید بعلاوه ۲۶۰ مورد تکمیل پروژه های نیمه تمام است.1402/03/13
15:14:36
0.0 / 5
216
تگهای خبر: جاده , حمل و نقل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک