بذرپاش خبر داد

افزایش وام ساخت مسکن روستایی بزودی

افزایش وام ساخت مسکن روستایی بزودی به گزارش زمین دار شو، وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: افزایش تسهیلات ساخت مسکن روستایی در دستور کار شورایعالی مسکن قرار دارد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، سقف وام ساخت مسکن روستایی هم اکنون ۲۰۰ میلیون تومان است که از آبان سال ۱۴۰۱ به تصویب هیات وزیران رسید. این مبلغ بخشی از هزینه های ساخت مسکن در روستاها و شهر های کمتر از ۲۵ هزار نفر را پوشش می دهد و دولت می خواهد رقم این وام را افزایش دهد.
در این خصوص امروز مهرداد بذرپاش ـ وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح حدود ۲۴۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در قم گفته است: تسهیلات مسکن روستایی و افزایش آن همچون دستور کارهایی است که در شورایعالی مسکن هم برای آن تاکید گردیده است.
به قول بذرپاش الان تسهیلات مسکن روستایی ۲۰۰ میلیون تومان است و همه تلاش خویش را خواهیم کرد تا این رقم را در هماهنگی با بانکها افزایش دهیم. در شورای پول و اعتبار و دولت مصوب می نماییم تا سهم وام روستایی افزایش یابد.
بنا بر این گزارش بنیاد مسکن تعهد ساخت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد را در چارچوب طرح نهضت ملی مسکن بر عهده گرفته که تابحال بیشتر از ۴۵۵ هزار واحد را به مرحله ی ساخت رسانده و می خواهد تا آخر سال جاری این تعداد را به ۸۰۰ هزار واحد برساند. از این تعداد حدود ۳۰ هزار واحد روستایی به مرحله ی افتتاح و در هفته دولت به بهره برداری رسید. در قسمت شهری هم حدود ۲۰ هزار واحد در مراحل پایانی قرار دارد و تعداد قابل توجهی در هفته دولت راه اندازی شد. هر واحد شهری ۳۵۰ میلیون تومان وام دارد و البته تسهیلات در این بخش به ۵۵۰ میلیون تومان یافته مقرر است متناسب با پیشرفت پروژه ها تزریق شود.1402/06/07
08:01:27
0.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک