در گفت وگو مهر با یك كارشناس مطرح شد؛

جبران کمبود مسکن با اعطای زمین به مردم

جبران کمبود مسکن با اعطای زمین به مردم به گزارش زمین دار شو، یک کارشناس مسکن اظهار داشت: با اعطای زمین به مردم سرعت خانه دار شدن مردم افزایش خواهد یافت و عملا این کار مطابق برنامه هفتم قابلیت اجرا دارد.فرشید ایلاتی کارشناس مسکن در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به طرح مسکنی اعطای ۲۰۰ متر زمین به مردم سعید جلیلی یکی از دو نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری، اظهار داشت: در مورد واگذاری زمین مطابق برنامه هفتم توسعه هم باید حدود ۲۵ درصد به محدوده های شهر و روستای کشور طی ۵ سال اضافه شود که اجرای این طرح قانونا و اجرایی در داخل کشور ظرفیت دارد.
این کارشناس مسکنی در ادامه تصریح کرد: به عبارت دیگر وعده اعطای ۲۰۰ متر زمین به مردم امکان تحقق دارد و وعده راست است و از طرفی مجلس شورای اسلامی اختیارات زیرساخت قانونی این طرح را به وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته تا روند واگذاری زمین به افراد حائز شرایط مرتفع شود.
ایلاتی اضافه کرد: از طرفی اجرای این طرح یک فرصت برای کشور است که نباید این فرصت از دست رود، چونکه بعد از گذشت ۴ دهه از انقلاب در دهه ۶۰ تاریخ اجرای قانون زمین شهری کمک های حائز اهمیتی در جهت خانه دار کردن مستأجران انجام داد؛ به صورت مثال در محله سعادت آباد تهران اغلب افراد به همین روش خانه دار شدند، بر همین مبنا کسانی که از این روش خانه دار شدند افراد متوسط روبه بالا جامعه به شمار می روند.
وی خاطرنشان کرد: در کنار اعطای زمین به مردم دولت باید سقفی برای ساخت خانه در نظر داشته باشد که بعد از گذشت مدت زمان ذکر شده، اگر ساخت مسکن انجام نشده بود زمین باید به مجموعه دولت مجدد بازگردد. مبحث واگذاری زمین جدید نیست و طی سالهای اخیر کشور در زمینه تجربه های مثبتی داشته است.
به گفته این مسؤول؛ البته باید در حوزه شهرسازی تحولاتی ایجاد نماییم و باید از این فرصت استفاده گردد تا از سبک و الگوهای معماری جدید در ساخت مسکن این زمین ها استفاده نماییم که نقطه عطفی در کشور ایجاد شود.


منبع:

1403/04/15
19:13:02
0.0 / 5
105
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک