در گفتگو با مهر اعلام شد؛

درخواست آزادی رانندگان زندانی در تركمنستان در دستور كار روحانی

درخواست آزادی رانندگان زندانی در تركمنستان در دستور كار روحانی زمین دار شو: رئیس سابق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: مبحث رسیدگی به آزادی رانندگان ایرانی زندانی در تركمنستان در دستور كار روحانی در سفر نوروزی به این كشور قرار گرفت.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، بعد از آنكه روز گذشته خبری در خصوص وجود ۳۴۰ راننده كامیون ترانزیت ایرانی در زندان های تركمنستان در خبرگزاری مهر انتشار یافت، داوود كشاورزیان رئیس سابق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفت وگو خبرنگار مهر از در دستور كار قرار گرفتن این مورد در سفر آتی رئیس جمهور به عشق آباد اطلاع داد.
خبرنگار مهر روز گذشته در گزارش خود عنوان كرده بود این 340 راننده ایرانی به بهانه های واهی از جانب پلیس و دستگاه قضایی تركمنستان بدون محاكمه، بازداشت و زندانی شده اند و چشم انتظار هستند تا رییس جمهور كشورمان در سفر هفتم و هشتم فروردین ۹۷ به عشق آباد از قربانقلی بردی محمداف، رئیس جمهور تركمنستان خواهان عفو آنها شود.
پس از انتشار این گزارش، داوود كشاورزیان، رئیس سابق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و مشاور فعلی وزیر راه وشهرسازی، در گفتگو با خبرنگار مهر اطلاع داد كه مبحث آزادی رانندگان ایرانی زندانی در تركمنستان در دستور كار سفر رییس جمهور قرار دارد.
وی ادامه داد: بعضی از رانندگان به علت در اختیار داشتن حداقل دارو یا عدم پرداخت وجهی كه پلیس تركمنستان از رانندگان كامیون مطالبه می كرده بازداشت و برای آنها پرونده سازی شده است.
مشاور وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: متأسفانه واقعیت این است كه به سختی می توان بی گناهی رانندگان دربند در تركمنستان را اثبات كرد. ممكن است واقعا بعضی از رانندگان بی گناه باشند. به خصوص كه در اغلب مواقعی كه رانندگان ایرانی از جانب پلیس تركمنستان بازداشت شده اند، صاحب كالا مواد مخدر را در كالای اصلی جاساز كرده و درنتیجه پلیس این كشور راننده كامیون را دستگیر و زندانی می كند.
معاون سابق وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: بعضی از دستگیرشدگان هم مشمول پرونده سازی مأموران پلیس تركمنستان هستند و برخی هم در میان راه كه برای استراحت توقف كرده اند، قربانی قاچاقچیانی شده اند كه مخفیانه مواد مخدر را در كامیون این رانندگان جاساز كرده و از جانب دستگاه های ایكس رِی شناسایی و راننده كامیون زندانی شده است.
وی با اشاره به برخوردهای سخت گیرانه تركمنستان نسبت به ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان كرد: بنابراین ما در سازمان راهداری همواره به شركت های حمل و نقل بین المللی كالا یادآور می شدیم تا به راننده های كامیون ترانزیت، مقررات سخت گیرانه تركمنستان در زمینه مواد مخدر را متذكر شوند و حتی المقدور از اعزام رانندگان مصرف كننده مواد مخدر به این كشور خودداری كنند تا بهانه برای دستگیری و زندانی رانندگان به آنها داده نشود.
كشاورزیان خاطرنشان كرد: باوجود همه این هشدارها، باز هم شاهد بازداشت رانندگان بودیم و تلاش های زیادی برای آزادی این افراد انجام شد؛ در همین راستا، مبحث آزادی این افراد در سفر نوروزی رییس جمهوری به تركمنستان، در برنامه ایشان قرار دارد.

1396/12/29
16:30:14
5.0 / 5
4357
تگهای خبر: ترانزیت , جاده , حمل و نقل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک