طاهرخانی خبرداد؛

آغاز ساخت پروژه ۲ هزار واحدی مسكونی در شهر جدید اندیشه

آغاز ساخت پروژه ۲ هزار واحدی مسكونی در شهر جدید اندیشه زمین دار شو: مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، حجم سرمایه گذاری پروژه 2 هزار و 99 واحدی شهر جدید اندیشه را هزار میلیارد تومان كرد و اظهار داشت: سهم بخش خصوصی از این میزان سرمایه گذاری 700 میلیارد تومان است.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی در مراسم كلنگ زنی راه اندازی ۲ هزار و ۹۹ واحد مسكونی در شهر جدید اندیشه اظهار داشت: طبق برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن، ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسكونی از این برنامه ۴۰۰ هزار واحدی بر عهده شركت عمران شهرهای جدید گذاشته شده كه سیاست ما در این شركت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ساخت این تعداد واحد است.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه در كشور از لحاظ تخصیص بودجه عمرانی و همین طور منابع بانكی با محدودیت روبرو می باشیم از همین رو با عنایت به اینكه منابع سرشاری در اختیار بخش خصوصی در چارچوب نقدینگی های مردم است با اجرای این پروژه قسمتی از این نقدینگی ها جذب صنعت ساختمان خواهیم كرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: از دیگر موفقیت های این برنامه، اشتغالزایی بالای آن است كه بعنوان نمونه برای ساخت بیشتر از ۲ هزار واحد مسكونی در شهر جدید اندیشه برای حدود ۳۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می شود.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید اشاره كرد: ورود مستقیم دولت به پروژه های ساخت و ساز موجب تطویل زمان راه اندازی و كاهش بهره وری پروژه می شود در صورتیكه بخش خصوصی می تواند هزینه های تمام شده را مدیریت كند تا این اتفاق رخ ندهد ضمن اینكه مدل همكاری ما با بخش خصوصی به صورت پیمانكاری- كارفرمایی نیست بلكه سیستم سرمایه گذار- سرمایه پذیر است.
طاهرخانی حجم سرمایه گذاری پروژه ۲ هزار و ۹۹ واحدی شهر جدید اندیشه را هزار میلیارد تومان عنوان و اظهار نمود: ۷۰۰ میلیارد تومان از این رقم را بخش خصوصی تأمین خواهدنمود و سهم شركت عمران شهرهای جدید صرفاً تأمین زمین خواهد بود. همین طور قرار نیست در پروژه اندیشه به سبب استقبال بالای مردم، پروانه ساختمانی را شركت عمران شهر جدید اندیشه تأمین كند بلكه به عهده سرمایه گذار است اما در دیگر شهرهای جدیدی كه استقبال مردم كمتر است، پروانه ساختمانی را شركت عمران تهیه خواهدنمود.


منبع:

1398/03/13
15:07:17
5.0 / 5
4724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک