یك مقام مسئول خبر داد

واگذاری كنترل كیفیت نقشه برداری طرح های عمرانی به بخش خصوصی

واگذاری كنترل كیفیت نقشه برداری طرح های عمرانی به بخش خصوصی زمین دار شو: رئیس سازمان نقشه برداری كشور از واگذاری نظارت و كنترل كیفی پروژه های نقشه برداری طرح های عمرانی به شركت های ذیصلاح در حوزه نقشه برداری آگاهی داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، مسعود شفیعی بامداد امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی هیدروگرافی (نقشه برداری دریایی) اظهار داشت: امروز بخش مهمی از تبادلات اقتصادی بوسیله حمل و نقل دریایی انجام می شود و نقشه برداری دریایی در امتداد ارتقای ایمنی حمل و نقل كشتی ها از جایگاه مهمی برخوردار می باشد.
وی اضافه كرد: امروزه علم هیدروگرافی ثابت كرده است كه نقشه برداری دریایی صرفاً قرار نیست به دریانوردی ایمن كمك نماید، بلكه ظرفیت های آن بسیار بیشتر بوده و هیدروگرافی هر نوع رابطه انسان با دریا شامل مسائل زیست محیطی، حمل و نقل یا هر نوع بهره برداری دیگر را شامل می شود.
رئیس سازمان نقشه برداری كشور افزود: در این سازمان مدتی است كه به دنبال تغییر نحوه نظارت بر پروژه های نقشه برداری طرح های عمرانی هستیم برمبنای ماده ۱۱ قانون احكام دائمی كشور سازمان نقشه برداری متولی نقشه برداری در همه حوزه هاست ضمن اینكه نظارت بر نقشه برداری بر پروژه های عمرانی بر عهده این سازمان است.
وی اضافه كرد: تا قبل از این نظارت بر نقشه برداری ها مانند نظارت بر اجرای قراردادهای میان كارفرما و پیمانكار پروژه های عمرانی در نظام فنی و اجرایی بود اما مقرر است دامنه شمول این نظارت ها افزایش یافته تا كیفیت پروژه های نقشه برداری در طرح های عمرانی ارتقا یابد. اینكه هر پروژه نقشه برداری را صرفاً به صورت اسنادی یا میدانی بررسی نماییم چندان اثری در كیفیت پروژه ها نداشته است.
به گفته شفیعی باید نظارت بر نقشه برداری ها به نحوی باشد كه پیمانكار به ارتقا كیفیت طرح های عمرانی اقدام نموده و استانداردها و رویه های ملی نقشه برداری به یكدیگر نزدیك و تثبیت شود.
رئیس سازمان نقشه برداری كشور اشاره كرد: این سازمان در تمام فعالیت مشاوران ذیصلاح و فعالان بخش نقشه برداری كشور ورود خواهدنمود تا شاهد تثبیت جایگاه كنترل كیفی پروژه های نقشه برداری باشیم.
وی اضافه كرد: مقرر است از این پس شركت های ذیصلاح بخش خصوصی بر پارامترهای پروژه های نقشه برداری نظارت كرده و روش اجرای آنرا به سازمان نقشه برداری اطلاع دهند.
شفیعی اشاره كرد: ایران درمیان كشورهای منطقه در بخش هیدروگرافی جزو توانمندترین كشورها شمرده می شود.


منبع:

1398/04/05
12:39:35
5.0 / 5
4245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک