معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بهره برداری كامل از خطوط راه آهن میانه- تبریز حداكثر تا بهار ۱۴۰۰

بهره برداری كامل از خطوط راه آهن میانه- تبریز حداكثر تا بهار ۱۴۰۰ به گزارش زمین دار شو معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری كامل راه آهن میانه- تبریز تا آخر سال ۱۳۹۹ و حداكثر بهار ۱۴۰۰ اطلاع داد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، خیرالله خادمی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح راه آهن میانه- بستان آباد اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته، پنج مركز استان را در اولویت اول اتصال به راه اهن سراسری قرار دادیم كه اتصال چهار مركز در سال های ۹۶ و ۹۷ انجام گرفت.
وی افزود: خطوط راه اهن این استان بعنوان پنجمین مسیر اتصال مطرح بوده كه از مسیر میانبر جدید برای این اتصال استفاده شده است كه مسیر قبلی به خاطر طولانی بودنش كارایی خوبی نداشت.
معاون راه و شهرسازی با اشاره به اینكه برای اجرای این پنج مسیر ۵۴ كیلومتر تونل و پل بوجود آمده است، اظهار داشت: همینطور ۱۱۲ میلیون مترمكعب عملیات خاكی در این پروژه انجام شده و در مجموع میزان هزینه كرد آن، ۲۰ هزار میلیارد تومان به ارزش روز بوده است.
وی افزود: در این پنج مسیر ۸۴۰ كیلومتر خطوط راه آهن به بهره برداری رسیده است.
خادمی اضافه كرد: همینطور راه اندازی هزار و ۱۶۰ كیلومتر آزاد راه در دست اقدام است كه طبق پیشبینی های انجام شده در این دولت ۵۵۰ كیلومتر را می توان افتتاح نمود.
وی در مورد مسیر بهره برداری شده امروز اظهار داشت: این مسیر از میانه شروع و از چین خوردگی های كوهستانی و تپه ماهورهای سنگین و از میانه به بستان اباد ادامه داشته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: این پروژه در ۱۳۲ كیلومتر به بهره برداری رسیده و ادامه آن به طول ۴۴ كیلومتر به طرف تبریز با پیشرفت ۷۵ درصدی روبرو است.
وی افزود: برآورد می شود كل پروژه تا آخر ۹۹ و در بدترین حالت تا بهار ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.
خادمی با اشاره ای به خصوصیت های خاص این مسیر اظهار داشت: این ریل با خصوصیت خاص و به صورت دو خطه بوجود آمده كه تابحال در هیچ جا، راه آهن دو خطه نداشتیم.

1398/09/08
10:19:31
5.0 / 5
4370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک