گزارش زمین دار شو

تهرانی ها سال جاری چه تعداد آپارتمان خرید و فروش كردند؟

تهرانی ها سال جاری چه تعداد آپارتمان خرید و فروش كردند؟ به گزارش زمین دار شو در حالیكه در ۱۱ ماهه سالجاری خرید ۷۴ هزار و ۶۵۹ واحد مسكونی در پایتخت به ثبت رسیده، اما آمار نشان داده است تهرانی ها سال قبل ۳۶.۴ درصد بیشتر از سال جاری خانه خریداری كردند.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، آمار نشان داده است در ۱۱ ماهه نخست سال جاری، خرید ۷۴ هزار و ۶۵۹ واحد مسكونی در تهران ثبت شده است؛ این در شرایطی است كه در مدت مشابه در سال گذشته، تهرانی ها مبادرت به خرید ۱۱۷ هزار و ۳۶۳ واحد مسكونی كرده اند كه نشان دهنده كاهش ۳۶.۴ درصدی ثبت مبایعات مسكن در یازده ماهه سال جاری شده است.
متوسط قیمت مسكن در تهران هم در این ۱۱ ماهه، ۱۳ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۵۰۰ تومان بود كه در مقایسه با یازده ماهه سال قبل كه این شاخص ۷ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۴۰۰ تومان برآورد شده، رشد ۶۴.۲ درصدی را نشان داده است.
علی رغم افزایش قیمت ها، اما به علت آنكه تعداد معاملات مسكن در این بازه زمانی (فروردین تا آخر بهمن امسال) كاهش داشته است، مقایسه ارزش ریالی مبایعات نشان داده است این شاخص رشد محدود ۶.۴ درصدی را نسبت به ۱۱ ماهه سال قبل تجریه كرده است؛ بگونه ای كه ارزش ریالی كل معاملات مسكن در این مدت امسال ۸۱ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان بود در حالیكه در مدت مشابه سال قبل، ۷۶ هزار و ۳۵۹ میلیارد تومانی را ثبت كرده است.
از دیگر شاخصهای نزولی در بازه ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به فروردین تا آخر دیماه سال گذشته، تعداد پروانه های ساختمانی صادره است كه سال جاری در این مدت ۵۴ هزار و ۹۱۰ فقره پروانه ساختمانی صادر شده اما در مدت مشابه سال گذشته، ۶۳ هزار و ۵۰۷ فقره پروانه ساختمانی صادر شد كه كاهش ۱۳.۵ درصدی را نشان داده است.
بهمن ماه سال جاری با ثبت ۱۳ هزار و ۵۵۰ فقره مبایعه نامه، ركورد بالاترین تعداد معاملات امسال و شهریور ماه هم با ثبت ۲ هزار و ۸۵۵ فقره معامله، كمترین تعداد معاملات مسكن سال جاری را به خود اختصاص دادند.
ركورد شهریور سال جاری در یك دهه گذشته هم بی سابقه بود و به این ترتیب، ماه ششم سالجاری، ركورد كمترین تعداد معاملات مسكن ۱۰ سال گذشته را به نام خود ثبت نمود.
بهمن ماه با كسب متوسط قیمت ۱۴ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۷۰۰ تومان، گران ترین ماه سال جاری و همینطور گران ترین ماه بازار مسكن در همه ادوار گذشته بوده است.

1398/12/12
19:17:45
5.0 / 5
3709
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک