نوبخت اعلام كرد:

۲۵۰ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در سال ۹۹ قابل افتتاح است

۲۵۰ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در سال ۹۹ قابل افتتاح است به گزارش زمین دار شو رئیس سازمان برنامه و بوجه اظهار داشت: امسال با پرداخت اعتبار 87 هزار میلیارد تومانی به اجرای طرح های نیمه تمام، 250 هزار میلیارد تومان طرح قابل افتتاح است.به گزارش زمین دار شو به نقل از صدا و سیما، محمدباقر نوبخت در پنجمین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید، با اشاره به معضل بزرگ طرح های نیمه تمام، اشاره كرد: در این طرح ها مبالغ زیادی توسط دولت و بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است، اما ما می توانیم از این معضل، با اندكی سرمایه گذاری و تكمیل و به بهره برداری رساندن آن، ۱۰ تا ۱۵ برابر مبلغ سرمایه گذاری شده، ارزش افزوده كسب نماییم كه این امر، از مصادیق بارز جهش در تولید است.
نوبخت اضافه كرد: تلاش می نماییم بخش مهمی از اعتبارات طرح های عمرانی را مانند سال قبل در همین ماه های نخست سال پرداخت نماییم و مطالبه گر اجرای طرح ها باشیم.
وی از بخش های مختلف وزارت راه و شهرسازی و همین طور سازمان برنامه و بودجه خواست مباحث حقوقی مربوط به اجرای طرح های عمرانی در حوزه راه و مسكن را حداكثر تا اختتام فروردین مشخص كنند و اضافه كرد: اولویت اصلی ما تامین منابع مالی و تخصیص آن برای طرح هایی است كه آثار اجرای آن در كوتاه مدت قابل مشاهده باشد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه در سال قبل ۶۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات از محل تملك دارایی های سرمایه ای برای این بخش اختصاصی یافت، اظهار داشت: از این محل بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان به خزانه پرداخت گردید.
وی اضافه كرد: در سال قبل تا پیش از اختتام خرداد، ۲۸ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های عمرانی پرداخت كردیم كه در تاریخ كشور اقدامی بی نظیر بود و امیدواریم این اقدام امسال هم تكرار شود.
به گفته نوبخت، امسال با پرداخت اعتبار ۸۷ هزار میلیارد تومانی به اجرای طرح های نیمه تمام، ۲۵۰ هزار میلیارد تومان طرح قابل افتتاح است كه می توان از آن بعنوان یكی از طرح های مهم در سال جهش تولید استفاده نمود.


منبع:

1399/01/14
13:59:47
5.0 / 5
3206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک