معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

طرح جدید دولت برای جهش تولید و رونق مسكن

طرح جدید دولت برای جهش تولید و رونق مسكن به گزارش زمین دار شو معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه طرحی را برای جهش تولید مسكن در دستور كار قرار داده و به سازندگان اعلام نموده ایم اظهار داشت: هر كس ظرفیتی شامل زمین، سرمایه یا توان فنی دارد می تواند در این پروژه وارد شود؛ پیدا كردن خریدار واحدهای مسكونی با دولت می باشد و تا آخر پروژه، روابط سازنده و متقاضی را نظارت می نماییم تا حقی از كسی ضایع نشود.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: باتوجه به شعار سال و فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید، طرح جدیدی را به منظور تحقق این هدف در بخش ساخت و ساز، طراحی و به همه استانها ابلاغ كردیم. مسلما برای ایجاد تحول در بخش مسكن باید توان بخش خصوصی و توان دولت جمع شود.
دغدغه فروش نرفتن واحد و نبود سرمایه ساخت را برطرف كرده ایم
وی ادامه داد: طی صدمه شناسی كه در سال های گذشته در مورد موانع تولید مسكن در بخش خصوصی انجام داده ایم به مواردی برخوردیم كه دو مسأله اصلی به نگرانی سازندگان در مورد فروش محصول نهایی و تأمین هزینه مالی و گردش سرمایه مربوط می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه در برنامه جدید دو نگرانی سازندگان را برطرف كرده ایم اظهار داشت: هر فردی كه زمین مسكونی یا توان ساخت یا اعتبار دارد می تواند در این پروژه وارد شود. به صورت مثال كسی كه مالك زمین است، آورده او تا زمین خواهد بود. متقاضی را ما معرفی می نماییم، ازاین رو نگرانی بابت فروش را از بین می بریم.
محمودزاده اشاره كرد: درباره هزینه ساخت هم با تسهیلاتی كه بانك در اختیار متقاضی قرار می دهد، واحد مسكونی ایجاد می شود. بدین ترتیب نگرانی دوم ناشی از سرمایه در گردش هم برطرف خواهد شد.
دولت روابط فروشنده و خریدار مسكن را تنظیم می كند
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دغدغه متقاضیان هم اظهار نمود: ممكنست خریداران هم نگرانی هایی درباره تاریخ تحویل واحد، قیمت توافقی شده یا مباحث فنی و اجرایی داشته باشند. دولت با نقش آفرینی در این فرایند، روابط خریدار و فروشنده را تنظیم و نظارت می كند تا فرایند به اتمام برسد.
وی پروژه های نیمه تمام یا تمام شده را هم شامل این برنامه دانست و اظهار داشت: كسانی كه واحد نیمه تمام دارند كه در ضوابط و مقررات طرح اقدام ملی مسكن می گنجد، می توانند پروژه خویش را معرفی كنند. سپس مالكان می توانند به صفحه ای كه در سامانه طرح اقدام ملی قرار داده می شود وارد و پروژه را معرفی كنند.
محمودزاده اشاره كرد: روز پس از اعلام شعار سال، تیم برنامه ریزی ما آغاز به كار كرد و پس از جمع بندی طرح، مجوزهای لازم دریافت شد.
استقبال سازندگان از برنامه
وی با اعلان اینكه طرح جدید به همه ادارات كل راه و شهرسازی استانها و همینطور حوزه های ساخت و ساز اعلام شده است اظهار داشت: خوشبختانه در همین چند روز اخیر با استقبال مناسبی از سوی سازندگان شده است. سازندگان، مالكان یا سرمایه گذارانی كه تمایل دارند وارد این طرح شوند، باید به ادارات كل راه و شهرسازی استان ها رجوع كنند، تشكیل پرونده دهند و در مورد مشخصات و قیمت به جمع بندی برسند. پس از آن كه مستندات تكمیل شد، پروژه مورد نظر روی سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی قرار می گیرد.
ساخت و ساز با حفظ اصول بهداشتی
معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور درباره زمان آغاز كارهای ساختمانی باتوجه به شیوع ویروس كرونا اظهار نمود: پروتكل بهداشتی پروژه های ساختمانی از سوی ستاد ملی كرونا اعلام شده است. نیروها منوط به حفظ ضوابط و رعایت اصول بهداشتی، هیچ منعی برای آغاز به كار ندارند و می توانند ضمن حفظ فاصله ایمن و استفاده از تجهیزات لازم با حداكثر ظرفیت كار كنند.1399/01/22
14:03:35
5.0 / 5
2828
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک