مدیركل بنادر گیلان اعلام كرد:

افزایش واردات كالاهای اساسی از روسیه

افزایش واردات كالاهای اساسی از روسیه به گزارش زمین دار شو مدیركل بنادر و دریانوردی استان گیلان اظهار داشت: آمارها نشان داده است كه در حوزه صادرات، واردات و تخلیه و بارگیری بنادر استان گیلان عملكرد بسیار مناسبی داشته اند.


حمیدرضا آبایی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: روند تخلیه و بارگیری انواع كالاها و محصولات مورد نیاز مردم رو به رشد و مثبت بوده است.
وی ادامه داد: گرچه رشد عملكردی بنادر استان گیلان سبب شده تا روند واردات كالاهای اساسی هم رو به رشد و مثبت شود، اما این رشد سبب شده كه ۳۲ درصد سهم عملیات كانتینری بنادر شمال كشور به بنادر این استان اختصاص یابد.
آبایی افزود: برپایه پیشبینی های صورت گرفته عملكرد كانتینری بنادر استان گیلان هم روند افزایشی داشته كه به حدود ۱۶ درصد نسبت به سال قبل میرسد. همینطور در حوزه صادراتی پارسال ۹۵ شناور تردد داشته و عمده كالای صادراتی ما به مقاصد روسیه و قزاقستان صورت گرفته است.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان گیلان به راه اندازی بندر كاسپین پارسال و ورود ۹۸ فروند كشتی به این بندر اشاره نمود و اظهار داشت: در بندر آستارا و انزلی چهار درصد عملكرد تخلیه و بارگیری پارسال نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است. همینطور با عنایت به اقدامات انجام شده طی ۲۰ روزه اول سال جاری رشد ۳۴۸ درصدی صادرات محصولات غیرنفتی را تجربه كردیم و در همین بازه زمانی تخلیه و بارگیری در بنادر استان ۶۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد از سهم تخلیه و بارگیری این استان به واردات كالاهای اساسی و غلات بخصوص از روسیه و قزاقستان اختصاص دارد كه در این میان سهم گندم های وارداتی ۴۰ درصد است.1399/01/29
20:28:44
5.0 / 5
3206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک