مدیركل حمل ونقل كالای سازمان راهداری خبر داد

افزایش 9 درصدی حمل كالاهای اساسی در روزهای كرونا بعلاوه جزئیات مشوق ها

افزایش 9 درصدی حمل كالاهای اساسی در روزهای كرونا بعلاوه جزئیات مشوق ها به گزارش زمین دار شو مدیركل دفتر حمل و نقل كالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از افزایش 9 درصدی جابجایی كالاهای اساسی در اسفند و فروردین نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: مشوق های بسیاری برای كامیون داران در نظر گرفتیم كه می توان به دادن سهمیه لاستیك به ازای هر 15 هزار كیلومتر پیمایش اشاره نمود.


غلامحسین دغاغله در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بر طبق تازه ترین آمارهای انتشار یافته در اسفند ماه سال قبل و فروردین ماه امسال، بیش از ۱۴ میلیون تن انواع كالای اساسی از بنادر مختلف كشور حمل و به مراكز توزیع و انبارهای سراسر كشور ارسال شده است كه این میزان نسبت به بازه زمانی مشابه در سال های گذشته (اسفند ۹۷ و فروردین ماه ۹۸) یك میلیون تن بیشتر بوده و حدود ۹ درصد افزایش یافته است.
وی همین طور درباره جزئیات مشوق های در نظر گرفته شده برای كامیون داران ایرانی حامل كالاهای اساسی در دو ماه گذشته اظهار داشت: برای رانندگان كامیون حامل كالاهای اساسی با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت سهمیه تشویقی لاستیك و روغن موتور در همه بنادر امام خمینی، شهید رجایی، انزلی، بوشهر، امیرآباد و چابهار در نظر گرفته ایم كه البته سهمیه روغن موتور تنها در چند بندر كشور به رانندگان داده شد اما سهمیه تشویقی لاستیك تابحال بیش از ۸۰ درصد تخصیص یافته است.
مدیر كل دفتر حمل و نقل كالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه كرد: باتوجه به این كه از مدت ها قبل برای دادن سهیمه تشویقی لاستیك به نرخ دولتی، سیستم پیمایش و تجهیزات آن فعال شده بود آنرا بر طبق پیمایش یا بارنامه های صادر شده به رانندگان می دادیم و مقرر شد در دو ماه گذشته به ازای هر ۱۵ هزار كیلومتر یك جفت لاستیك به آنها داده شود. البته دراین زمینه مسئولیت آنرا بر عهده مدیران استانی گذاشتیم و در بعضی موارد بر طبق بارنامه های صادر شده این اتفاق صورت گرفته است.
وی افزود: با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت نفت و شركت پخش فرآورده های نفتی ایران ۳۰ درصد سوخت اضافی برای رانندگان كامیون حامل كالاهای اساسی از مبدا و به مقصد بنادر مذكور در نظرگرفته شد و حدودا همه این سهمیه تابحال اختصاص یافته است. همین طور می توان به امكان بارگیری كامیونداران تا سقف بیش از دو تن برای كامیون های حامل كالای اساسی اشاره نمود چونكه در گذشته اگر كامیونی در بنادر بیش از سقف مجاز در نظر گرفته شده بارگیری كنند مجبور بود بار خودرا تخلیه كرده و پس از بارگیری مجدد در صف باسكول معطل وزن كشی و ترخیص از بنادر شود اما برای تسریع در تخلیه و بارگیری كالاهای اساسی این تصمیم با هماهنگی پلیس راهور اجرایی شد.
دغاغله با اشاره به پرداخت كرایه حمل كالای اساسی با هماهنگی صورت گرفته با شركت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: در این راستا مقرر شد تا كرایه های حمل كه قبل از این با فاصله زمانی كوتاه مدت پرداخت می شد بلافاصله و پس از تحویل بار در مقصد به حساب كامیون داران واریز شود. از طرف دیگر بعنوان مشوق، كرایه های حمل در بعضی بنادر مانند چابهار كه ترددهایش كمتر است به صورت پلكانی افزایش یافت كه میانگین آنها به ۱۵ درصد می رسد.
منبع:

1399/02/01
23:21:24
5.0 / 5
3090
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک