انگلیس و احتمال نابودی 30 هزار شغل در بحران كرونا

انگلیس و احتمال نابودی 30 هزار شغل در بحران كرونا زمین دار شو: صنعت نفت و گاز انگلیس در بحبوحه پاندمی ویروس كرونا كه موجب افت قیمتهای انرژی و سرمایه گذاری شده، ممكنست در 12 تا 18 ماه آینده حداكثر 30 هزار شغل را از دست دهد.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، انجمن نفت و گاز انگلیس در گزارشی اعلام نمود که چنین دورنمایی در مقایسه با تصویری که تا دو ماه پیش پیش از هجوم پاندمی ویروس کرونا از رشد پایدار وجود داشت، تیره و تار است.

تقاضای جهانی برای نفت در بحبوحه شیوع پاندمی ویروس کرونا و قرنطینه کشورهای گوناگون جهان برای مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹ که مصرف سوختهای حمل و نقل را به شدت کاهش داده و فعالیت اقتصادی را فلج کرده، افت کم سابقه ای را تجربه کرده است. قیمت نفت برنت که شاخص بازار جهانی است، از شروع سال ۲۰۲۰ تابحال بیش از ۷۰ درصد نزول کرده است و قیمت گاز طبیعی انگلیس هم به پایینترین رکورد خود رسیده است. فروپاشی قیمتها سودآوری اپراتورهای نفت و گاز انگلیس را در فشار بیشتری قرار داده است.

طبق برآورد انجمن نفت و گاز انگلیس، درآمد تولید از فلات قاره انگلیس بر اساس قیمت ۴۰ دلار هر بشکه نفت برنت، امسال به ۱۵ میلیارد پوند معادل ۱۸.۷ میلیارد دلار کاهش پیدا خواهدنمود. این رقم در مقایسه با ۲۴.۵ میلیارد پوند در سال ۲۰۱۹ و ۲۸ میلیارد پوند در سال ۲۰۱۸ کاهش شایان توجهی نشان میدهد. با این وجود اگر میانگین امسال قیمت هر بشکه نفت برنت ۳۵ دلار باشد، در این صورت وضعیت این بخش وخمیتر خواهد شد. میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت از شروع سال ۲۰۲۰ تابحال حدود ۴۶ دلار بوده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، انجمن نفت و گاز انگلیس پیش بینی کرده که حفاری نفت و گاز انگلیس در سال ۲۰۲۰ بیش از یک سوم کاهش پیدا کرده و به رکورد پایینی نزول خواهدنمود که آخرین بار در سال ۲۰۱۶ به سبب ریزش قیمتهای نفت مشاهده شده بود. سال قبل ۱۴۱ حلقه چاه نفت و گاز حفاری شد و اگر قیمت هر بشکه نفت برنت در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰ تا ۶۵ دلار بود، سطح مشابهی برای امسال پیش بینی می شد.

منبع:

1399/02/10
23:21:30
5.0 / 5
2763
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک