رئیس كمیسیون اقتصادی اتاق اصناف تهران:

اگر دولت حمایت نكند، اصناف راهی جز تعدیل نیرو ندارند

اگر دولت حمایت نكند، اصناف راهی جز تعدیل نیرو ندارند به گزارش زمین دار شو رئیس كمیسیون اقتصادی اتاق اصناف تهران و رئیس اتحادیه كفش های ماشینی تهران با تاكید بر لزوم رسیدگی به بحران بعد از كرونا گفت: با شیوع ویروس كرونا دو ماه اصلی كار و كسب كاملاً تعطیل شد و اصناف ماندند با انبارهایی پر از كالاهای تولید شده كه به ازای تهیه مواد اولیه آن، چك هایی را تحویل داده بودند، بدین سبب نه شرایطی برای فروش داشتند، نه توان پرداخت چك های محول شده و این به معنای ورشكستگی و خالی شدن تمام نقدینگی است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، علی اژدرکش در ادامه اظهار داشت: توجه به این نکته لازم است که نیمه دوم سال ۹۸ با نوسان زیاد، دلار افزایش پیدا کرد، با این حساب تولیدکنندگان و کسبه باتوجه به کاهش ارزش نقدینگی خود، تمام تلاش خودرا برای پایدار نگه داشتن واحدهای صنفی و کارگران خود بکار بستند تا به امید خدا در آخر سال بتوانند تنها بخش کوچکی از زیان های افزایش ارزش دلار را جبران کنند اما متاسفانه کرونا این شرایط را حذف نمود و باز کسبه ماندند با کوهی از مشکلات.
وی اشاره کرد: اسفند و فروردین ماه برای اصناف، هر کدام حکم سه ماه را دارد به این معنا که کسبه معمولا بین ۸ تا ۹ ماه سال را تنها به جهت روشن نگه داشتن چراغ واحدهای صنفی خود و عدم اخراج کارگران، فعالند و تنها بین سه تا چهار ماه می توانند کاسبی کنند، پس طی دو ماه تعطیلی اجباری، اصناف از کدام درآمد باید مخارج بیمه کارگرانی که اساسا در مجموعه حضور نداشتند را پرداخت کنند، دولت اینجاست که حضور و وجودش کاملاً لازم است.
رئیس اتحادیه کفش های ماشینی تهران اشاره کرد: نوش داروی دولت امروز به درد اصناف می خورد نه بعد از فروپاشیدگی صنوف لطمه دیده، روند کند رسیدگی به مشکلات اصناف نه فقط لطمه های اقتصادی بلکه لطمه های اجتماعی به بدنه کشور وارد می سازد که گاها حتی در طول زمان هم قابل جبران نخواهد بود، ورود بحران سلامت که شیوع ویروس کرونا بوده تا بحران اقتصادی و به دنبال آن بحران اجتماعی، آنهم با سرعتی بسیار زیاد، نیازمند درمانی سریع، قطعی و کارشناسانه دارد.
وی افزود: برای حل مشکلات اصناف باید در تیم های تخصصی نظیر ستاد کرونا، از نمایندگان اصناف بهره جست، نگاه کارشناسی نیاز به حس عمیق و آگاهانه از مشکل دارد و نمی توان بدون حضور کارشناسان آن حرفه، برایشان تصمیمی منطقی گرفت. به قطع یقین با حذف اصناف در ستاد کرونا، درمان هم با تاخیر و هم عاجل نخواهد بود، از دولت محترم خواستارم تا هر چه سریعتر کمیته هایی تشکیل دهد تا بحران بعد از کرونا مورد رسیدگی قرار گیرد و از نخبگان صنفی استفاده نماید که نه فقط می توانند بیماری را درمان کنند بلکه حضورشان در این حوزه، می تواند مسئولان تصمیم گیرنده را از مشکلات باخبر سازد.
رئیس کمیسیون اقتصادی اتاق اصناف تهران بیان داشت: بخشودگی و یا تخفیف ۵۰ درصدی مالیات اصناف تا اختتام شهریور ماه می تواند به اصناف لطمه دیده کمک نماید، از طرف دیگر دولت با پشتیبانی از اصناف با بخشودگی سهم بیمه کارفرمایی می تواند به جهت نگه داشتن کارگران و پرداخت مزد، سنوات عیدی به ایشان، اصناف را امیدوار نماید که شاید بتوانند شش ماهه سال دوم را فعال بماند و دست به تعدیل نیرو نزند، در حالی که سیل عظیمی از کارگران در اجتماع، بحرانی خطرناک را ببار خواهد آورد.
اژدرکش با انتقاد از تصمیم دولت در جهت تخصیص سامانه ای جدای از سامانه اصناف برای ثبت نام بیان داشت: اصناف دارای سامانه ای به نام “ایرانیان اصناف ” است که تمامی اطلاعات مورد نیاز برای شناسایی واحدهای صنفی را شامل می باشد، پس چرا دولت مبادرت به راه اندازی سامانه ای دیگر می کند تا اصناف در آن سامانه بعد از طی مشکلات بسیار مبادرت به ثبت نام و ستاندن کد نمایند، آیا این مبادرت به جز بی احترامی و در نظر نگرفتن اصناف است؟ حال آنکه در تمام دنیا به همه دولت ها ثابت شده است که اگر همه با هم در یک مقصد حرکت نکنند، نخواهند توانست به مقصود مورد نظر برسند.
وی اشاره کرد: همراهی دولت با اصناف و بخش خصوصی که بزرگترین فراکسیون کشور است می تواند منتج به عبور موفقیت آمیز از این بحران شود.
منبع:

1399/02/12
23:40:50
5.0 / 5
2772
تگهای خبر: بیمه , تولید , راه , سرعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک