رئیس مركز بهبود فضای كسب و كار

دریافت برخط مالیات نقل و انتقال ملك در سرتاسر كشور

دریافت برخط مالیات نقل و انتقال ملك در سرتاسر كشور به گزارش زمین دار شو رئیس مركز بهبود فضای كسب و كار وزارت اقتصاد اظهار داشت: دریافت مالیات نقل و انتقال املاك مسكونی در سرتاسر كشور برخط شده است و بدین سان این فرآیند از ۳۰ روز به ۲ ساعت كاهش پیدا كرد.علی فیروزی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد مالیات نقل و انتقال املاک، تصریح کرد: سال گذشته در مرداد ماه، مبحث انتقال مالیات نقل و انتقال املاک در دفاتر اسناد رسمی از راه صدور گواهی الکترونیکی برخط به صورت پایلوت از شهر تهران شروع شد و بعد این طرح به کلانشهرها و استان ها گسترش یافت.
رئیس مرکز ملی مطالعات و پایش بهبود فضای محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی اضافه کرد: از چند روز پیش، نرم افزار مربوطه برای تمام دفاتر اسناد رسمی در سرتاسر کشور باز شد و الان تمام اقدامات مربوط به مالیات نقل و انتقال املاک مسکونی بدون رفتن به سازمان امور مالیاتی انجام می شود.
وی افزود: این مورد سبب شده حجم بزرگی از رجوع مردم به سازمان امور مالیاتی کم شود. فرآیند مالیات نقل و انتقال املاک قبلاً در تهران به صورت میانگین ۳۰ روز طول می کشید که الان این روند به ۲ ساعت کاهش یافته است که همه کارها در دفتر اسناد رسمی انجام می شود و دیگر نیازی به رفتن به سازمان امور مالیاتی نیست.
فیروزی اضافه کرد: این طرح فقط در مورد املاک مسکونی است و دوستان در حال تلاش هستند که این طرح روی املاک تجاری هم اجرا شود و در حال آماده سازی زیرساختها هستند. این آیتم روی نماگر ثبت مالکیت بانک جهانی اثر می گذارد و همینطور عدم حضور مردم در سازمان امور مالیاتی، کاهش ادراک فساد نسبت به سازمان امور مالیاتی را به دنبال خواهد داشت.1399/02/15
20:42:26
5.0 / 5
2331
تگهای خبر: بانك , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک