مترو تهران-پردیس بزودی كلنگ می خورد

مترو تهران-پردیس بزودی كلنگ می خورد به گزارش زمین دار شو مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید در مورد پروژه مترو شهر جدید پردیس بیان نمود: طبق قرارداد امضا شده با قرارگاه خاتم عملیات اجرای ساخت مترو پردیس - تهران هم بزودی شروع شده و روند دسترسی پذیری این شهر جدید به تهران را فراهم خواهد نمود.


مراسم امضای قرارداد واگذاری زمین برای آغاز عملیات آماده سازی و راه اندازی فاز ۴ پارک علم و فناوری پردیس بین شرکت عمران شهر جدید پردیس و پارک علم و فناوری پردیس برگزار گردید.
با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، مراسم امضای قرارداد واگذاری زمین برای آغاز عملیات آماده سازی و راه اندازی فاز ۴ پارک علم و فناوری پردیس بین شرکت عمران شهر جدید پردیس با نمایندگی مهدی هدایت بعنوان مدیرعامل شرکت و پارک علم و فناوری پردیس با نمایندگی مهدی صفاری نیا بعنوان رئیس پارک مذکور برگزار گردید.
اختصاص ۳۰ هکتار برای اجرای فاز ۴ پارک علم و فناوری
برپایه این قرارداد هفت قطعه زمین به مساحت حدودا ۳۰ هکتار واقع در فاز ۶ شهر جدید پردیس برای راه اندازی پارک علم و فناوری به این بخش واگذار می شود که شرکت عمران هم موظف است تمامی اقدامات لازم در جهت واگذاری کامل زمین و کمک به روند راه اندازی و صدور مجوزهای مورد نیاز را انجام دهد.
در این بین، خریدار هم مکلف است ضمن انجام هرچه زودتر عملیات آماده سازی، ظرف ۶ ماه آینده طرح جامع اراضی را تهیه و پروانه ساخت را از شهرداری دریافت نماید.
در این قرارداد خریدار متعهد است از اراضی مذکور صرفاً در جهت راه اندازی پارک علم و فناوری بهره برداری کرده و حق تغییر کاربری را ندارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این مراسم ضمن تاکید بر اتمام عملیات آماده سازی فازهای ۳ و ۴ این پارک تا آخر دولت تدبیر و امید بیان نمود: شهر جدید پردیس نباید بعنوان یک شهر خوابگاهی برای کلانشهر تهران محسوب شود. این شهر باید نمونه کامل یک شهر علمی و دانشی به شمار رفته و برای خود به صورت مستقل عمل کند.
به قول وی، اتمام و بهره برداری کامل از فازهای پارک علم و فناوری سبب رونق و جذابیت شهر جدید پردیس شده و می تواند در این عرصه تأثیرگذار باشد.
طاهرخانی در این مراسم ضمن اشاره به تأکیدات وزیر راه و شهرسازی در روند پیگیری مراحل ساخت و انجام همکاریهای لازم جهت راه اندازی پارک علم و فناوری شهر جدید پردیس اعلام نمود: خوشبختانه هم اکنون تمامی مفاد تفاهم نامه ساخت این پارک در حال پیگیری و انجام بوده و تنها در شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا برخی جلسات تصمیم گیری شامل جلسات کارگروه استانی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان گرفتار اختلالاتی شده که در حال پیگیری است.
معاون وزیر راه و شهرسازی، مجموعه پارک علم و فناوری پردیس را بعنوان یک شریک استراتژیک در توسعه شهر جدید پردیس قلمداد کرد و اضافه کرد: بدون شک هر نوع اقدام و مساعدتی که در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای پیشبرد هرچه سریع تر این پروژه باشد تقدیم خواهیم کرد.
این مقام مسئول، توجه همزمان به بحث اشتغال و سکونت در شهرهای جدید را یکی از اهداف اصلی این حوزه اعلام نمود و اظهار داشت: این شهرها باید از حالت خوابگاهی بیرون آمده و در هر دو بخش فعال باشند که خوشبختانه مجموعه پارک علم و فناوری با استقرار فعالیتهای گسترده و با تکنولوژی بالا کمک شایانی به این روند کرده است.
به قول وی اگر بتوانیم محله مسکونی را با همکاری معاونت علم و فناوری در شهر جدید پردیس برای شاغلان این مجموعه، راه اندازی و آنرا به پایلوتی در زمینه استفاده از تکنولوژی های نوین ساخت و ساز و همینطور پایداری در مصرف انرژی و منابع آبی نماییم اقدام بسیار قابل توجه و منحصر فردی خواهد بود که در آینده هم بعنوان الگوی سایر گروه ها محسوب خواهد شد.
طاهرخانی در این خصوص افزود: ایجاد الگوی جدید شهرنشینی همواره بعنوان یکی از اهداف ما در شرکت عمران شهرهای جدید به شمار رفته که می توانیم امروز آنرا با کمک تجارب مؤسسات خارجی با حوزه علم و فناوری به واقعیت تبدیل نماییم.1399/02/17
14:25:11
5.0 / 5
2773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک