پروژه های مسكن وارد بورس شد

پروژه های مسكن وارد بورس شد زمین دار شو: طرح تامین مالی پروژه های مسكن و حمل و نقل بوسیله بازار سرمایه وارد فاز اجرایی شد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، از حدود ۱۰ ماه قبل موضوع امکان تامین مالی پروژه های حمل و نقل و مسکن با بهره گیری از ظرفیت بازار سرمایه یا به عبارتی مردمی کردن پروژه های سودآور وزارت راه و شهرسازی عنوان شد که در نهایت با همکاری سازمان بورس و وزارت راه و شهرسازی به مرحله اجرا رسید. طبق گفته یک مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی، این مساله از تاکیدات رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی بوده است.
امیر محمود غفاری، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام این خبر گفته است: روز گذشته در جلسه ای که​ با حضور بعضی از معاونان و مدیران وزیر راه و شهرسازی با رئیس، معاونان و مدیران سازمان بورس برگزار شد، ساز و کار اجرایی در پروسه تامین سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی پروژه های زیرساختی دو حوزه راه و شهرسازی بوسیله سرمایه گذاری متقاضیان در بورس مورد تفاهم قرار گرفت.
برمبنای اعلام وی، در فاز نخست تولید و عرضه بیش از ۱۰۰۰ واحد مسکونی بوسیله بورس کالا صورت گرفته که به زودی وارد مرحله اجرا می شود.
غفاری همین طور با اشاره به اینکه الان در زمینه تامین مالی برای اجرای حداقل ۱۲ پروژه ساخت واحدهای مسکونی به ارزش بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان آماده شده است، اشاره کرد: بوسیله ایجاد صندوق های زمین و ساختمان با همکاری بورس، پروسه اجرایی این طرح ها آغاز و زمان انتشار و ارزش اوراق واحدهای سرمایه گذاری به اطلاع عموم خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی، طرح جدید عرضه انبوه مسکن را راهی برای خانه دار شدن همه اقشار جامعه دانسته و گفته است: تصمیم بر آن شده تا به صورت مصداقی، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن در این خصوص اقدامات لازم را جهت راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان و عرضه واحدهای مسکونی تولید شده در تابلوی زمین و مسکن در بورس کالا انجام دهند.
او همینطور با اشاره به تامین سرمایه برای بخش حمل و نقل اظهار نمود: طرح تامین سرمایه مورد نیاز ۱۴ پروژه مهم ریلی و آزادراهی در بخش حمل و نقل کشور نیز بوسیله بازار سرمایه تهیه و به زودی به صورت مرحله ای عملیاتی خواهد شد.
منبع:

1399/02/20
03:21:40
5.0 / 5
2441
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک