رئیس بخش زلزله مركز تحقیقات مسكن خبر داد

وقوع ۱۰۰ پس لرزه پس از زلزله تهران

وقوع ۱۰۰ پس لرزه پس از زلزله تهران به گزارش زمین دار شو رئیس بخش زلزله مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی، از وقوع بیش از 100 پس لرزه پس از زلزله 5.1 در تهران آگاهی داد و اظهار داشت: وقوع پس لرزه ها، انرژی نهفته درون زمین را به تدریج آزاد می كند.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی بیت اللهی اظهار داشت: بعد از زلزله ۵.۱ ریشتری تهران در ۱۹ اردیبهشت ماه، زلزله های خرد و مختلفی به وقوع پیوست که بعضی از آنها همچون زلزله ۳.۸ ریشتری بامدادان امروز ۲۱ اردیبهشت، کاملاً ملموس بود و تا حدودی نگرانی شهروندان را برانگیخت.
وی اضافه کرد: رخداد «خُرد زلزله ها»، پس لرزه های زلزله اصلی با بزرگای ۵.۱ ریشتر است و جای نگرانی وجود ندارد؛ برای اینکه وقوع پس لرزه های گوناگون و کم خطر، سبب آزاد شدن تدریجی انرژی درونی نهفته در زمین می شود و مانع از رخداد زلزله ای بزرگ و مخرب خواهد شد.
رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی افزود: پس از رخداد زلزله تهران با بزرگای ۵.۱ ریشتر که منشأ آن گسل مشاء و دماوند بود، انتظار رخداد پس لرزه های گوناگون می رود.
به گفته این زلزله پژوه، پدیده رخداد پس لرزه ها نه فقط نگران کننده نیست، بلکه نمایانگر کاهش مخاطرات زلزله است؛ بدین معنا که اگر پس لرزه ها رخ ندهد، گویای این مطلب است که دمای انرژی در زمین بالا می رود که می تواند سبب زلزله بزرگ تر و یا پس لرزه بزرگ تری باشد.
بیت اللهی تصریح کرد: بررسی پس لرزه ها نشان میدهد که حدود ۱۶ پس لرزه بزرگ تر از ۲.۵ ریشتر رخ داده است. با احتساب پس لرزه های کوچک تر از ۲.۵ ریشتر، تعداد پس لرزه های زلزله ۵.۱ ریشتری تهران به بیش از ۱۰۰ پس لرزه رسیده است.
وی اضافه کرد: انتظار می رود پس لرزه ها تا چندین روز ادامه یابد.


منبع:

1399/02/21
23:13:08
5.0 / 5
2735
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک