در گزارش زمین دار شو اعلام شد

جزئیات وام كرونایی ۸۰۰ میلیاردی شركتهای حمل و نقل ریلی

جزئیات وام كرونایی ۸۰۰ میلیاردی شركتهای حمل و نقل ریلی به گزارش زمین دار شو رئیس انجمن شركت های حمل و نقل ریلی اظهار داشت: مقرر است به شركت های ریلی مسافری ۳۰۰ میلیارد تومان و شركتهای ریلی باری ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی كرونا پرداخت گردد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هفته نخست اردیبهشت ماه در حاشیه مراسم رونمایی از ۵۶ دستگاه انواع ناوگان ریلی در ایستگاه راه آهن تهران، از آغاز ارسال پیامک تشکیل پرونده تسهیلات حمایتی در مقابل کرونا از جانب بانکهای عامل به بنگاه های صدمه دیده از شیوع این ویروس همچون شرکت های حمل و نقلی در نیمه دوم اردیبهشت ماه و آغاز پرداخت تسهیلات تا آخر این ماه اطلاع داد.
با این حال تا کنون هیچ یک از شرکت های حمل و نقلی شامل هوایی، ریلی و جاده ای چنین پیامکی دریافت نکرده اند؛ تشکل های صنفی فعالان صنعت حمل و نقل همچنان از عدم اعطای تسهیلات حمایتی در مقابل کرونا گلایه مندند.
از سوی دیگر دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارسال پیامک به همه متقاضیان و کارفرمایان ظرف مهلت یک هفته به پایان رسیده اطلاع داد و اعلام نموده است: این بنگاه ها از فردا می توانند به سامانه کارا رجوع و برای دریافت وام کرونا ثبت نام کنند.
این دفتر همینطور اعلام نموده است: پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به مشاغل و کسب و کارهای صدمه دیده از شیوع این ویروس از فردا شروع می شود و یک میلیون واحد کسب و کار که توسط وزارت کار مشمول دریافت تسهیلات شناخته و به آنها پیامک ارسال شده است با رفتن به سامانه کارا اطلاعات خویش را برای دریافت تسهیلات ثبت خواهند کرد.
بر اساس مصوبه شورایعالی پول و اعتبار و همینطور ستاد ملی مبارزه با کرونا، پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای صدمه دیده از شیوع این ویروس، یکی از سیاستهای وزارت کار در جهت حفظ اشتغال بنگاه ها و صیانت از نیروهای کار است؛ بر همین اساس، ۱۳ رسته شغلی از جانب هیئت دولت شناسایی شده که بیشترین صدمه از شیوع کرونا را متحمل شده و دارای فهرست بیمه در چارچوب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند؛ این بنگاه ها می توانند از تسهیلات مذکور بهره مند شوند.
طبق اعلام وزارت کار، از ۱۷ اردیبهشت پیامک ثبت نام در سامانه کارا به همه کارفرماها ارسال شده و از فردا کارفرماها برای ثبت نام دریافت این تسهیلات باید به سامانه مذکور رجوع کنند.
رئیس انجمن شرکت های ریلی: هنوز پیامک تسهیلات کرونا را دریافت نکرده ایم
در همین خصوص محمد رجبی رئیس انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دریافت پیامک ثبت نام در سامانه کارا اظهار داشت: تا کنون هیچ پیامکی برای ما دریافت نشده است.
وی اضافه کرد: علیرغم آنکه شرکت های ریلی در اولویت اعطای این تسهیلات قرار داده شده اند، اما تا کنون هیچ یک از شرکت های ریلی عضو انجمن، پیامکی دریافت نکرده است.
مدیرعامل رجا افزود: گفته شده که از فردا سامانه کارا برای ثبت نام کارفرماها باز می شود ولی از جزئیات آن خبر ندارم. فعلاً باید صبر نماییم تا زمان اعطای تسهیلات آغاز شود.
رجبی درباره مجموع تسهیلات حمایتی که به همه شرکت های ریلی مقرر است داده شود، اظهار داشت: انجمن شرکت های ریلی درخواست اعطای ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های ریلی مسافری را عرضه کرده است.
وی اضافه کرد: شرکت راه آهن هم درخواستی برای دولت و معاونت اقتصادی ریاست جمهوری ارسال کرده و خواهان پرداخت ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مجموعه شرکت های ریلی باری و مسافری شده است.
۱۷ شرکت ریلی عضو انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی هستند که از این تعداد ۷ شرکت در بخش مسافری و ۱۰ شرکت هم در حوزه حمل بار فعال می باشند.


منبع:

1399/02/24
15:50:32
5.0 / 5
2732
تگهای خبر: اشتغال , بانك , بیمه , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک