وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

موافقت كمیسیون اقتصادی با دریافت مالیات از خانه های خالی

موافقت كمیسیون اقتصادی با دریافت مالیات از خانه های خالی به گزارش زمین دار شو وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با مصوبه دولت در كمیسیون اقتصادی در هفته گذشته، مصوب شد تا این اختیارات به سازمان امور مالیاتی داده شود تا بتوانند مالیات خانه های خالی را بگیرند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از صدا وسیما، محمد اسلامی در شناسایی ۸۰۰ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن حاشیه نشست هم اندیشی تشکل های حوزه ساخت مسکن اضافه کرد: در جلسه امروز از همه تشکل ها، اتحادیه ها، انجمن ها و کسانی که در توزیع مسکن و تولید کننده مصالح ساختمانی و تاسیساتی فعال بوده اند دعوت شده بود.
وی اظهار داشت: در سال جهش تولید باید این گام بزرگ را برداریم و با هم اندیشی و هم فکری برای اجرای برنامه های بزرگ قدم برداریم.
اسلامی اضافه کرد: امکان دارد در این راه موانع و کاستی هایی وجود داشته باشد که با شناسایی دقیق باید بتوانیم برای این برنامه و جهش بزرگ در سال ۹۹ اطمینان کسب نماییم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این جلسات را بعنوان شورای راهبری جهش تولید مسکن در ماه های آینده هم تکرار خواهیم کرد و هر لحظه که مانع و مشکلی سر راه تولید کنندگان باشد بتوانیم آنرا به هنگام دریافت نماییم و برای رفع آن تصمیمات لازم را بگیریم.
وی افزود: مشارکت خیلی خوبی بود و همه کسانی که دعوت شده بودند شرکت کردند و ظرفیت بالایی که وجود دارد می توانیم گام های بلندی برداریم.
اسلامی افزود: امروز در شرایطی هستیم که متقاضیان واقعی خویش را شناسایی کرده ایم و در بسیاری از جاها طرح ها شروع شده و در آینده طرح های بزرگ تری را با هماهنگی نقش آفرین ها در این حوزه خواهیم داشت.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امیدواریم این اقدام امروز باعث شود تا در کارها سرعت بیشتری اعمال شود تا بتوانیم باقیمانده طرح ها را که هنوز شروع نشده است شروع نماییم تا بتوانیم نهضت خانه سازی در کشور را به معنای واقعی کلمه پدیدار نماییم.
اسلامی در مورد افزایش قیمت جواز ساخت و ساز در سال ۹۹ هم اظهار داشت: در ستاد ملی کرونا اتفاقاً تاکید شد تخفیف هایی قائل شوند که جذابیت برای ساخت و ساز مسکن افزایش پیدا کند و ما بتوانیم از این طریق تولید و اشتغال فراگیرتری را شاهد باشیم.
وی اضافه کرد: تعاونی های آموزش و پرورش و نیروهای مسلح و وزارت رفاه هم طرح هایشان در حال پیگیری است و دربخش مربوط به نیروهای مسلح برخی از طرح هایشان شروع شده است و آموزش و پرورش هم ۱۴ هزار واحد آنرا کلنگ زده است و برای وزارت رفاه هم منتظر هستیم تا هماهنگی های نهایی برای لیست واحدهایشان و معرفی پیمانکار و سازوکاری که خودشان انتخاب می کنند کلنگ زنی آنرا هم انجام دهیم.
وزیر راه و شهرسازی درباره سامانه املاک هم اظهار داشت: سامانه جامعه املاک مسکن را وزارت راه و شهرسازی رونمایی نمود، اما بعد متوجه شدیم این سامانه خلاء های قانونی دارد و در حوزه اختیارات وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی نبود که اطلاعات را درون این سامانه بارگذاری کند، اما با مصوبه دولت در کمیسیون اقتصادی هفته گذشته مصوب شد تا این اختیارات به سازمان امورمالیاتی داده شود تا بتوانند مالیات خانه های خالی را بگیرند.

1399/03/03
14:19:01
5.0 / 5
2750
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک