از جلسه تعیین حق مسكن كارگران خبری نیست!

از جلسه تعیین حق مسكن كارگران خبری نیست! به گزارش زمین دار شو نماینده كارگران در شورایعالی كار با اشاره به لغو جلسه شورایعالی كار و عدم اعلام زمان برگزاری نشست تعیین حق مسكن كارگران، اظهار داشت: با گذشت دو ماه از سال ۱۳۹۹ شورایعالی كار تنها به نشست تعیین دستمزد بسنده كرده و از زمان جلسه بررسی حق مسكن كارگران خبری نیست.ناصر چمنی در گفتگو با ایسنا درباره لغو جلسه تعیین حق مسکن کارگران در شورایعالی کار و زمان برگزاری جلسه بعدی اظهار نمود: متاسفانه خبری از تشکیل جلسه شورایعالی کار نیست و چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه که از راه وزارتخانه مبحث را پیگیری کردیم پاسخ روشنی به ما داده نشد و نمی دانیم که وزارت کار چه برنامه ای برای برگزاری جلسه تعیین حق مسکن کارگران دارد اما معتقدم که در این مواقع مبحث آنقدر کشدار و طولانی می شود تا حساسیتها کاهش پیدا کند و کم کم به فراموشی سپرده شود.

وی افزود: جلسه ای که سازمان بازرسی با نمایندگان کارگران و بعد از آن با وزارت کار ترتیب داد در نهایت به تشکیل جلسه تعیین حق مسکن در شورایعالی کار منجر گردید ولی باوجود ارسال دعوتنامه ها این جلسه لغو شد و ما همچنان پیگیر زمان برگزاری جلسه بعد هستیم.

چمنی با اشاره به اینکه دبیرخانه شورایعالی کار باید تشکیل جلسه دهد و دعوتنامه ها را به اعضای شورا ارسال نماید، اظهار داشت: طبق آئین نامه شورایعالی کار، ماهانه باید یک جلسه تشکیل گردد و حتی اگر یک سوم اعضا درخواست کنند دبیرخانه مکلف است جلسه بگذارد ولی دو ماه از سال قبل و تنها به یک جلسه برای تعیین حداقل مزد ۹۹ بسنده شده و جلسه ۲۴ اردیبهشت ماه هم لغو شده است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار جامعه کارگری این بود که به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری و ورود به مبحث معیشت کارگران، شورایعالی کار به سرعت وارد عمل می شد و به مبحث دستمزد رسیدگی می کرد که این اتفاق نیفتاد.

نماینده کارگران در شورایعالی کار درباره ارسال پیشنهاد افزایش ۲۱ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به دولت هم اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس، حقوق ها در سال ۹۹ نباید کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد و بازنشستگان همواره به لحاظ درآمدی جزو اقشاری هستند که از دریافتی پایینی برخوردار می باشند بنابراین معتقدم هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی می تواند تشکیل جلسه بدهد و درصد افزایش حقوق بازنشستگان را بیشتر از ۲۱ درصد لحاظ کند.

چمنی با اشاره به اینکه در هیچ کجای قانون نوشته نشده که حقوق بازنشستگان باید حتما ۲۱ درصد افزایش یابد، اظهار نمود: طبق گفته های مقامات سازمان تأمین اجتماعی، بدهی های سازمان به وزارت بهداشت پرداخت شده و با عنایت به این مسئله انتظار می رود خدمات بیشتری به بیمه شدگان پرداخت گردد. وقتی وضعیت سازمان تأمین اجتماعی در شرایط مطلوبی قرار گرفته و هلدینگهای آن به بورس وارد می شوند می توان درصد افزایش حقوق بازنشستگان را هم افزایش داد.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اضافه کرد: اینکه در جلسات دستمزد تاکید داریم که پایه حقوق افزایش یابد و بحث افزایش حداقل حقوق را از حق مسکن جدا می دانیم به این علت است که بازنشستگان حق مسکن دریافت نمی کنند و این مورد تاثیری در افزایش حقوق آنها ندارد بنابراین امیدواریم کانون های بازنشستگی این مسئله را پیگیری کنند و حقوق بازنشستگان را طی مذاکره با تأمین اجتماعی بالا برند.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، ۲۴ اردیبهشت ماه جاری قرار بود جلسه شورایعالی کار با مبحث بررسی و تعیین حق مسکن کارگران برگزار گردد که به علت عدم امکان حضور وزیر اقتصاد و عدم تعیین عضو جدید صنعتی شورایعالی کار جلسه لغو و به زمان دیگری موکول شد.
1399/03/04
15:12:16
5.0 / 5
2660
تگهای خبر: بیمه , خدمات , راه , سرعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک