هیاهوی سلطان های مسكن پردیس پس از افزایش آورده

هیاهوی سلطان های مسكن پردیس پس از افزایش آورده به گزارش زمین دار شو اعتراض ها به دریافت ۲۰ درصد هزینه های مسكن مهر پردیس از جانب دلالان در حالی بالا گرفته كه یك عضو هیئت مدیره عمران پردیس، دستورالعمل افزایش قیمت را مصوبه شورای مسكن استان می داند و می گوید كه متقاضیان واقعی مشمول رشد هزینه ها نمی شوند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، دلالان مسکن پردیس به همان اندازه که از ارزش افزوده واحدهای​ مسکن مهر خوشحال هستند، ظاهراً از مصوبه قانونی شورای مسکن استان برای افزایش آورده ناراحتند.
زمانی که در سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ از متقاضیان برای ثبت نام در مسکن مهر پردیس دعوت شد هزینه ساخت هر متر مربع حدود ۳۰۰ هزار تومان بود که با عنایت به رشد هزینه ها در مرحله بعد به متری ۴۰۰ هزار تومان، سپس ۵۵۰ هزار تومان و در آخرین مرحله بر مبنای برآوردها در تیرماه ۱۳۹۸ به یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسید.
آورده هم ابتدا در سال ۱۳۹۲ حدود ۲۰ میلیون تومان و وام بانکی ۲۵ میلیون تومان بود. به تدریج با افزایش هزینه ها آورده به ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان و طبق آخرین مصوبه در سال ۱۳۹۸ وام به ۵۰ میلیون تومان رسید. اما این مبالغ کفاف تکمیل واحدها را نمی داد بنابراین دولت در قانون بودجه ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ از محل منابع دولتی برای آماده سازی و همینطور تکمیل واحدهای مسکن مهر بهره برد.
از طرفی بر مبنای قانون ساماندهی، معاونت عمرانی استانداری تهران در اواخر تیر ماه ۱۳۹۸ اجازه دریافت ۱۰۰ درصد هزینه های افزایش قیمت از متقاضیان را صادر کرد. هرچند این دستورالعمل ظاهراً به علت مراعات حال متقاضیان حدود ۱۰ ماه مسکوت ماند اما بی توجهی به آن می توانست به نفع دلالان و سفته بازان مسکن مهر تمام شود.
بنابراین شرکت عمران پرند و پردیس از خرداد سالجاری تصمیم گرفتند حدود ۲۰ درصد از هزینه ای که قانون به آنها اجازه داده بود را صرفا از متقاضیانی که از این پس مبادرت به فروش واحدهای مسکن مهر می کنند، دریافت کند. این اختیار به شرکت عمران شهر جدید اندیشه و هشتگرد هم داده شده است.
مدیرعامل عمران پردیس، این اقدام را در جهت مقابله با محتکرانی دانست که دائماً بر طبل گرانی در بازار مسکن پردیس می کوبند. بررسی ها نشان داده است بعد از حدود ۱۳ روز که از ابلاغیه شرکت عمران پردیس برای افزایش حدود ۲۰ میلیون تومانی آورده دلالان سرمایه گذاران میگذرد تنها یک نفر مبلغ ۲۰ میلیون تومان افزایش آورده را پرداخت کرده است؛ در حالیکه فضا سازی این افراد در فضای مجازی بسیار گسترده است؛ افرادی که عمدتاً خویش را پشت متقاضیان واقعی پنهان میکنند.
متقاضیان واقعی شامل افزایش قیمت نمی شوند
یک عضو شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره افزایش حدود ۲۰ میلیون تومانی آورده متقاضیان مسکن مهر اظهار داشت: هیچ یک از نفرات اولیه که در واقع گروه هدف مسکن مهر پردیس بودند شامل افزایش قیمت نمی شوند و کماکان از منابع دولتی برای تکمیل واحدهای این افراد استفاده می شود.
پیمان پیرفرشی اضافه کرد: کسانی هم که قبلاً به قصد سرمایه گذاری مبادرت به خرید کرده اند هم مشمول دستورالعمل افزایش آورده نیستند. فقط به این افراد دو سه ماه فرصت داده شده تا واحد خویش را تعیین تکلیف کنند و کارهای قانونی را انجام دهند.
وی تصریح کرد: ما فقط ابلاغ کردیم که از این تاریخ به بعد کسانی که می خواهند واحد خریداری کنند ۲۰ درصد افزایش هزینه ها را متقبل شوند. این اقدام به این علت انجام شد که با دلالانی که تعداد زیادی از واحدهای پردیس را احتکار کرده اند مقابله شود. هرچند کماکان از ۸۰ درصد منابع دولتی برای تکمیل واحدهای این افراد هم استفاده می شود.
انتقادهای دلالان مسکن مهر پردیس به افزایش آورده در حالی انجام می شود که قیمت واحدهای آنها ۴۰۰ تا ۵۰۰ درصد افزایش یافته است؛ دلالانی که ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ واحد را در اختیار دارند.
گفته می شود، بعضی افراد ۱۰۰ و حتی ۲۰۰ واحد در پردیس خریده اند که از آنها بعنوان سلطان های مسکن پردیس نام برده می شود.1399/03/14
14:36:08
5.0 / 5
2632
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک