مدیركل ترانزیت سازمان راهداری اعلام كرد

جزئیات بازگشایی مرز تركمنستان

جزئیات بازگشایی مرز تركمنستان به گزارش زمین دار شو مدیركل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: برمبنای توافقات صورت گرفته مرز تركمنستان هفته آینده بازگشایی شده كه ارتباط تجاری ایران با ازبكستان و تاجیكستان نیز به همین دلیل برقرار می شود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، روز گذشته گمرک اعلام نمود که مرز ترکمنستان که قرار بود ۱۲ خرداد ماه باز شود، ۲۱ خرداد بازگشایی خواهد شد. منوچهر سلمانزاده - مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای – در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: در سه مرحله مذاکره ایران با ترکمنستان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، پروتکل ها و شرایط هر دو کشور مطرح شده و دو طرف تعهدات خودشان را در حوزه بهداشتی اجرایی کردند.
وی با بیان این که ازبکستان نیز بعنوان کشوری که با ما مرز مشترک ندارد و بوسیله ترکمنستان ارتباط برقرار می کنند در یکی از جلسات آنلاین حضور داشت، اظهار نمود: بازگشایی مرز با ترکمنستان مشروط به تعبیه تونل ها و داکت های ضد عفونی و جمع آوری پل قدیمی سرخس بود که هر دو طرف تعهدات خودرا دراین زمینه اجرا کردند و چند روز پیش ویدئو کنفرانس دیگری نیز برقرار شد.
مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در ویدئو کنفرانس اخیر برگزار شده بین ایران و ترکمنستان تعهدات اجرا شده هر دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همانگونه که قرار بود داکت های ضدعفونی در حوزه جاده ای و ریلی راه اندازی شد.
سلمانزاده اظهار داشت: قرار شده تا هفته آینده پل قدیمی سرخس جمع آوری و پل جدید آن بازگشایی و افتتاح شود و به محض انجام این کار روابط تجاری ایران و ترکمنستان در مرزهای ریلی و جاده ای برقرار شود. بین ایران، ازبکستان و تاجیکستان هیچ مشکلی وجود ندارد و این دو کشور نیز منتظر بازگشایی مرز ترکمنستان و ایران هستند.
مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: در هفته ای که گذشت مذاکراتی بین ایران و گرجستان و ایران و عراق برای بازگشایی مرزها صورت گرفته اما اقدام عملی دراین زمینه صورت نگرفته است.
منبع:

1399/03/14
21:48:25
5.0 / 5
2240
تگهای خبر: ترانزیت , جاده , حمل و نقل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک