از طریق ویدئو كنفرانس

پل ترانزیتی سرخس راه اندازی شد

پل ترانزیتی سرخس راه اندازی شد به گزارش زمین دار شو وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره برداری از پل جدید ترانزیتی سرخس میان ایران و تركمنستان، خواهان اجرایی شدن توافقنامه عشق آباد شد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم افتتاح پل جدید ترانزیتی سرخس که به صورت ویدئوکنفرانس با همتای ترکمنستانی خود گلدی قاندیم اف برگزار شد، تصریح کرد: امروز شاهد افتتاح این پل ترانزیتی هستیم که بهره برداری از آن می تواند الگوی مثبت در راه همکاریهای بازرگانی دو کشور تلقی شود.
وی اضافه کرد: بهره برداری از این مسیر ترانزیتی درهای جدید روابط ایران و ترکمنستان را گشوده و نشان دهنده تلاش شبانه روزی کلیه دست اندرکاران بخش عمرانی دو کشور برای ساخت پل جدید و همینطور برچیدن پل قدیم سرخس باشد.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بر این باورم که بهره برداری از این پروژه کلیدی می تواند همزمان به توسعه مناسبات دو کشور در چارچوب یک طرح زیرساختی کمک کرده و زیربنای اجرای موافقتنامه ترانزیتی عشق آباد و همینطور تفاهم نامه همکاری کشورهای حاشیه دریای خزر باشد.
اسلامی تصحیح کرد: پیشنهاد می کنم در اسرع وقت همکاری آزمایشی برای نهایی شدن توافقنامه عشق آباد آغاز شود تا مقدمات عملیاتی شدن این تفاهم نامه به انجام برسد.
وی به توافق نامه عشق آباد اشاره و اظهار نمود: در جهت اجرایی شدن این توافقنامه، دولت جمهوری اسلامی ایران در یک نقش ماندگار همکاریهای دولت و ملت ایران توانست زنجیره شیوع کرونا را قطع کرده و با اتخاذ تدابیر گوناگون، شیوع این ویروس در کشور را کنترل کند.
به گفته اسلامی کنترل این ویروس می تواند برای از سرگیری تجارت با کشورهای همسایه خصوصاً ترکمنستان راهکار عملیاتی به وجود بیاورد.
خاطرنشان می شود: پل جدید سرخس با هدف ارتقای ایمنی تردد مرزی میان ایران و ترکمنستان و تسهیل ترانزیت آسیای میانه به طول ۹۶ متر و عرض ۱۵ متر در دو باند رفت و برگشت راه اندازی شده است.
گفتنی است ایران در چارچوب سازمان همکاریهای اقتصادی اکو، موافقتنامه کشورهای حاشیه دریای خزر، موافقتنامه جاده ابریشم، پروژه یک راه، یک کمربند و همینطور موافقتنامه ترانزیتی عشق آباد با کشورهای آسیای میانه از راه ترکمنستان تردد جاده ای و ترانزیتی دارد.

1399/03/20
14:34:19
5.0 / 5
2324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک