در گفت وگو با زمین دار شو، تاكید شد

كارگران توان پرداخت اجاره بهای مسكن را ندارند

كارگران توان پرداخت اجاره بهای مسكن را ندارند به گزارش زمین دار شو رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی با انتقاد از بازار آشفته مسكن اظهار داشت: حقوق و دریافتی كارگران دیگر پاسخگوی هزینه های مسكن و اجاره بها نیست و اغلب كارگران یا به حاشیه شهرها رفته یا ناچار به سكونت در شهرستانها شده اند.


فتح اله بیات در گفتگو با ایسنا، با اشاره به ارسال پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران از جانب وزیر کار به هیات وزیران اظهار داشت: مصوبه افزایش حق مسکن کارگران در انتظار تصویب هیات دولت می باشد و توقع و خواسته جامعه کارگری این است که این مصوبه از اول فروردین ماه اعمال شود.
وی افزود: متاسفانه از آغاز سال جاری کارگران و بازنشستگان به لحاظ اقتصادی از وضعیت مطلوبی برخوردار نبودند و افزایشی هم که در بحث حقوق و دستمزد دیده شد متناسب با افزایش هزینه ها، تورم و شرایط زندگی مستمری بگیران و کارگران نبود بنابراین امیدواریم که هیات دولت اعمال افزایش حق مسکن از فروردین ماه را تصویب کند تا بخش اندکی از هزینه های معیشتی آنها از راه معوقات مسکن جبران شود.
بیات با اشاره به اینکه بازنشستگان تأمین اجتماعی هم در انتظار دریافت معوقات هستند، اظهار داشت: درصدی که برای افزایش مستمری بازنشستگان تصویب شده بسیار پایین است و کمک هزینه مسکن و بن خواربار آنها با هزینه های امروز جامعه همخوانی ندارد.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با انتقاد از بازار آشفته مسکن اظهار داشت: اگر قبلا دریافتی کارگران بگونه ای بود که دو سوم آن صرف هزینه های مسکن می شد امروز هزینه های مسکن و اجاره بها به حدی رسیده که دریافتی کارگران دیگر پاسخگوی اجاره بهای مسکن نیست و اغلب کارگران یا به حاشیه شهرها رفته یا ناچار به سکونت در شهرستانها شده اند.
وی ادامه داد: خیلی از کارگران توان پرداخت اجاره بهای مسکن را ندارند و طرح هایی که برای خانه دار شدن آنها پیشبینی شده عموما به مرحله اجرا نرسیده یا نتوانسته کارگران را صاحب خانه کند.

منبع:

1399/04/06
13:42:21
5.0 / 5
2379
تگهای خبر: راه , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک