دبیر انجمن شركت های هواپیمایی:

بلیت تورهای خارجی را نخرید

بلیت تورهای خارجی را نخرید به گزارش زمین دار شو دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اظهار داشت: مردم تا زمانی كه به صورت رسمی و قطعی راه اندازی پروازهای خارجی اعلام نشده بلیت آنرا از سایت هایی كه آنرا تبلیغ می كنند نخرند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، طی روزها و هفته های گذشته بعضی از سایت های فروش بلیت هواپیما و کانال های شبکه های اجتماعی تبلیغات تورهای خارجی خصوصاً به مقصد ترکیه را تبلیغ کرده اند که هنوز هیچ خبر رسمی درباره راه ءاندازی پروازهای خارجی ایران به مقصد این کشور اعلام نشده است. در این راستا رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، اظهار داشت: فروش بلیت تحت عنوان تور خارج از کشور منوط به صدور مجوز از طرف کشورهای مختلف است و هم اکنون کشورهایی که همیشه مقصد توریستی هستند پذیرای مسافران نیستند.
وی با اعلان اینکه ایجاد تعهد برای مسافران پیش از فراهم شدن شرایط لازم برای پروازهای خارجی، برخورد قانونی به دنبال خواهد داشت، اضافه کرد: هم اکنون ترکیه پذیرای اتباع خود، مسافرانی که تبعیت آن کشور را داشته یا کسانی که دارای ویزای کاری هستند، است و تبلیغات انجام تور و اعزام گردشگر به این کشور حقیقت ندارد و مسافران بایستی از صحت و سقم بلیتی که دریافت می کنند، باخبر باشند.
در این راستا مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی - به ایسنا اظهار داشت: هیچ شرکت هواپیمایی تبلیغ تورهای خارجی را انجام نداده و دستگاه های نظارتی باید با آنهایی که به نام این ایرلاین ها تبلیغ می کنند یا آنکه نام آنها را در تبلیغ تور خود می آورند برخورد کنند. البته روز گذشته سازمان هواپیمایی کشوری دراین زمینه اطلاعیه ای صادر کرد.
وی ادامه داد: مردم به هیچ وجه تا زمانی که به صورت رسمی و قطعی موضوع بازگشایی پروازهای خارجی به مقاصد مختلف اعلام نشده است بلیت این پروازهای خارجی را برای انجام تور خریداری نکنند.
اسعدی افزود: هم اکنون برای پروازهای توریستی کشورهای مختلف متناسب با وضعیت خودشان و وضعیت کشورهای مختلف برخی مقاصد خارجی را برای انجام پروازهای مسافری باز کردند و برخی دیگر از مقاصد همچنان در انتظار بهبود شرایط کشورهای مورد نظر از نظر شیوع ویروس کروناست. بدین سبب مردم خودشان را گرفتار خسارت نکنند و پیش از خرید بلیت پروازهای خارجی استعلام های لازم را از مبادی رسمی مانند سازمان هواپیمایی کشوری ستاندن کنند.
وی اظهار داشت: در گذشته که هواپیمایی ترکیه خرید بلیت برای مردم ایران را آغاز نموده بود هشدار داده بودیم که مشخص نیست که این پروازها چه زمانی صورت گیرد و اینکه ایرلاین های خارجی بلیت بفروشند و امکان پروازش وجود نداشته باشد تنها حاصل آن این است که پول بلیت مردم را پیش خودشان نگه خواهند داشت.
منبع:

1399/04/21
21:50:07
5.0 / 5
2047
تگهای خبر: پرواز , دستگاه , راه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک