رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی مطرح كرد

كارگران را سهامدار كارخانه ها كنید

كارگران را سهامدار كارخانه ها كنید به گزارش زمین دار شو رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی می گوید: اگر كارگران كارخانه ها را سهامدار نماییم، علاوه بر آنكه دلگرم كار می شوند پس اندازی برای آینده و دوران بازنشستگی آنها ایجاد خواهد شد.


فتح اله بیات در گفت و گو با ایسنا، درباره واگذاری سهام کارخانجات دولتی در بورس ابراز عقیده کرد و اظهار داشت: ما باید از تجربه گذشته و کارگرانی که در خیلی از شرکتها و کارخانجات سهامدار بودند استفاده نمائیم. وقتی کارگران سهامدار شوند با دلگرمی به کار می پردازند و راندمان و روحیه کارشان بالا می رود.
وی افزود: سهامدار کردن کارگران کارخانجات موجب می شود تا از لحاظ اقتصادی یک پس انداز میان مدت یا طولانی مدت برای آنها ایجاد شود، به نحوی در آینده و در دوران بازنشستگی هم می توانند از آن بهره مند شوند. هم اکنون هستند کارگران بازنشسته ای که سهام خودرا دارند و سود جزیی دریافت می کنند و هر زمان که نیاز داشتند قسمتی از آنرا فروخته و به زخم زندگی زده اند بنابر این سهامدار کردن کارگران به سود آنها خواهد بود.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اظهار داشت: پول نقد سال به سال ارزشش پایین می آید ولی اگر سهام در جایی خریداری شود که رو به رشد باشد اساسا افزایش می یابد و یک ارزش سرمایه گذاری مفید را به دنبال دارد.
بیات در ادامه درباره دستور رئیس دیوان محاسبات برای تحقیق و تفحص از شرکت نیشکر هفت تپه اظهار نمود: هر اقدام زیرساختی و زیربنایی برای نجات کارخانجات و شرکتها در بحث واگذاریها و نقل و انتقال سهام که به نیت باز شدن گره مشکلات و رفع دغدغه کارگران باشد، باارزش است و جامعه کارگری از آن استقبال و حمایت می کند.
وی اشاره کرد: نباید کارگری که تمام عمر و زندگی خودرا در کارخانه گذاشته، زیر گرمای ۵۰ درجه عرق ریخته و ماهها حقوق نگرفته از یاد ببریم. این کارخانه ها زیان ده نیستند و می توانند بیشتر از پرسنل خود تامین نیاز کنند ولی متاسفانه به سبب رانتخواری، باندبازی و واگذاری ناصحیح به این روز افتاده اند و لازم است که در هنگام واگذاری ها به اهلیت مدیران آن دقت کنیم.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در آخر اشاره کرد: وزارت کار و وزارت صمت، فهرست شرکتها و کارخانه های بحرانی را در اختیار دارند و باید به سرعت به آنها ورود و مشکلاتشان را برطرف کنند، سپس به مرور زمان به شرکتهای پایین دست که مشکلات کمتری دارند، رسیدگی کنند و نگذارند مثل نیشکر هفت تپه شود و به فکر راه چاره بیفتند.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، پیرو دستور رئیس دیوان محاسبات، تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری و نظارت بر واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بمنظور احقاق حقوق کارگران آن شروع شده است.

منبع:

1399/05/14
14:03:40
5.0 / 5
2128
تگهای خبر: راه , سرعت , سرمایه گذاری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک