تأمین زمین برای 400 هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی مسكن

تأمین زمین برای 400 هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی مسكن به گزارش زمین دار شو مركزی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تابحال در سرتاسر كشور زمین لازم برای ساخت بیشتر از ۴۰۰ هزار واحد مسكونی جهت طرح اقدام ملی مسكن تأمین شده است.


محمد اسلامی روز چهارشنبه ۱۵ مردادماه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: عمده تمرکز سفر به استان مرکزی مبتنی بر بحث مسکن شامل طرح اقدام ملی مسکن و طرح بازآفرینی شهری است که در طرح اقدام ملی مسکن با همت و هدایت و مدیریت مسؤلان استان حدودا زمین مورد نیاز در تمامی شهرها تعیین و پروژه شروع شده و به شکلی استان مرکزی دغدغه ای برای تأمین زمین ندارد و به میزان ثبت نام شده ها پروژه فعال است.

وی ادامه داد: پروژه کوی سجادیه یکی از بهترین و کارآمدترین پروژه های بازآفرینی شهری است چونکه یک بافت ناکارآمد و فرسوده را از راه جایگزینی و نوسازی دنبال می کند، منابع خوبی هم توسط وزارت راه بعنوان سرمایه در گردش به این طرح وارد شده تا بتوان بافت فرسوده ناپایدار را در ساختمان های مستحکم جایگزین کرد و شاهد نوسازی و ایجاد سرانه های مورد نظر شهری بود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: امروز با کلنگ زنی فاز سوم کوی سجادیه و افتتاح فاز دوم(۲۳۶ واحدی) در راه آغاز فاز چهارم قرار می گیریم تا این محله بعنوان یکی از بافت های ناکارآمد در استان برای همیشه تعیین تکلیف شود.

وی در مورد طرح اقدام ملی مسکن در کشور با اشاره به اینکه تابحال در سرتاسر کشور زمین برای بیشتر از ۴۰۰ هزار واحد در این طرح تأمین شده، اظهار داشت: تابحال در این طرح یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور به طرق مختلف ثبت نام کردند که حدود ۹۷۰ هزار نفر واجد شرایط اولیه بودند که میبایست برای تثبیت خود عرضه مدرک می کردند و تا امروز حدود ۴۳۰ هزار نفر مدارک لازم را عرضه کرده است. این فرایند به صورت سیستمی دنبال می شود و مردم از راه سامانه تمامی مراحل را انجام می دهند، تابحال ۲۰ هزار نفر برای تکمیل ثبت نام این طرح هزینه پرداخت کرده اند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: امروز شاهد شکل گیری نهضت خانه سازی مورد نظر مقام معظم رهبری و تاکید رئیس جمهور هستیم و امیدواریم این نهضت بعنوان نهضت پابرجا شکل گرفته و روز به روز با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد.

اسلامی در مورد مسکن خبرنگاران اظهار داشت: مذاکرات با وزارت فرهنگ و ارشاد انجام شده تا بتوان سهمیه ای برای خبرنگاران سراسر کشور منظور کرد.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، با حضور وزیر راه و شهرسازی در اراک عملیات آماده سازی پروژه ۲۴ هکتاری کوی بهاران اراک اغاز شد.

این پروژه مشارکتی با شرکت جهادخانه سازی سپاه در جهت اجرای طرح اقدام ملی مسکن با ظرفیت ۳۰۴۰ واحد است.

بازدید منازل سازمانی اداره کل راه آهن و کلنگ زنی پروژه مشارکتی ۲۴۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن کوی سجادیه و افتتاح پروژه مشارکتی ۳۳۶ واحدی بازآفرینی شهری اراک از دیگر اقدامات انجام شده در این سفر بود.

کلنگ زنی پروژه ۶۰۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن کوی کوثر اراک هم با حضور وزیر انجام شد.

منبع:

1399/05/15
21:58:39
5.0 / 5
2079
تگهای خبر: راه , راه آهن , ساختمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک