در گفت وگو با زمین دار شو تاكید شد

شورای عالی كار مرجع تصمیم گیری درباره حق مسكن

شورای عالی كار مرجع تصمیم گیری درباره حق مسكن زمین دار شو: رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران می گوید وقتی رقم دستمزد در شورای عالی كار تعیین و تصویب می شود منطقی نیست كه مولفه های دیگر دستمزد مثل حق مسكن برای اجرایی شدن به هیات وزیران برود.


ناصر چمنی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: اصلی ترین مولفه دستمزد کارگر که پایه حقوق و سنوات و سایر سطوح مزدی است در شورای عالی کار مصوب می شود حتی بن خوابار و حق مسکن را اعضای شورای عالی کار با توافق هم به تصویب می رسانند بنابر این از هر جهت که نگاه نماییم منطقی نیست حق مسکن کارگران برای اجرایی شدن به تصویب هیات وزیران برسد.
وی اظهار داشت: شورای عالی کار عناصر اصلی دستمزد که بیشترین هزینه را در بردارد مصوب می کند بنابر این معتقدم که این مساله باید اصلاح گردد تا در سالهای آینده شورای عالی کار بعنوان مرجع اصلی تصمیم گیری مزد درباره حق مسکن اعمال نظر کند.
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اشاره کرد: اصلاح این مساله در اختیارات شورای عالی کار است و باتوجه به حضور نمایندگان دولت در جلسات شورا می توان در چارچوب دستورجلسه یا بخشنامه اصلاح آنرا مصوب کرد تا مثل بن خواربار و سایر آیتم های مزد به تصویب برسد.
بگفته چمنی، در صورتیکه موضوع اصلاح تصویب حق مسکن نیاز به اصلاح قانون کار داشته باشد، شورای عالی کار باید اصلاحیه آنرا به مجلس بدهد تا مجلس بطور منطقی و قانونی وارد عمل شود.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، حق مسکن تنها مولفه بسته مزد کارگران بشمار می رود که برای اجرایی شدن نیازمند تصویب هیات وزیران است. به دنبال ابلاغ مصوبه افزایش حق مسکن کارگران در ایام گذشته، کمک هزینه مسکن از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت و سه برابر شد.
منبع:

1399/06/06
14:37:53
5.0 / 5
1876
تگهای خبر: مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک