با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس درباره بورس

قالیباف: به زودی شاهد تحول در حوزه بورس خواهیم بود

قالیباف: به زودی شاهد تحول در حوزه بورس خواهیم بود زمین دار شو: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی وضعیت بازار بورس در جلسه غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه به زودی شاهد تحول در حوزه بورس خواهیم بود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، محمد باقر قالیباف در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس با وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی درباره ی وضعیت بازار بورس به ارائه خلاصه گزارش این جلسه پرداخت و با تاکید بر حمایت مجلس شورای اسلامی از بازارهای سرمایه و بورس اظهار داشت: جلسه غیرعلنی امروز مجلس بیش از دو ساعت و نیم به طول انجامید و عموما متمرکز بر مسائل حوزه بازار سرمایه و بورس بود. مجلس مسائل اقتصادی را با اولویت در دستور کار قرار داده و به خصوص در ایام اخیر بطور ویژه در حوزه کمیسیون های تخصصی و اقتصادی پیگیر حل مشکلات اقتصادی بوده است.
وی با اشاره به اظهارات روسای کمیسیون ها، نمایندگان، وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: نخستین نکته ای که مردم باید از آن باخبر باشند این است که مجلس مصمم است حمایت و تقویت لازم و تثبیت را در بازارهای بورس و سرمایه انجام دهد و تلاش کند هدایت نقدینگی در بازار بورس به سمت مسائل تولیدی برود و پروژه های صنعتی در بخش تجاری، کارخانجات و تولید در کشور رونق بگیرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که سرمایه و پول مردم در بورس باید مورد صیانت قرار گیرد این امر را از اولویت های مجلس شورای اسلامی عنوان و اشاره کرد: ما کمک های لازم به دولت برای تثبیت بورس را انجام می دهیم افزایش سرمایه هم از موضوعات جدی بود که در همین زمینه لایحه دو فوریتی دولت برای صرف سهام بدون حق تقدم آمد و در کمتر از 22 – 23 روز تصویب و ابلاغ گردید و می تواند به عمق بخشی، تثبیت و هدایت نقدینگی و حفظ نقدینگی بورس و اموال مردم کمک نماید.
قالیباف در ادامه اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی نه فقط هیچ کوتاهی دراین زمینه ندارد، بلکه این مساله بیشتر از همیشه مورد توجه و اولویت ما بوده است. از این به بعد هم لازم است تصمیمات جدیدی در بورس مورد توجه قرار گیرد که این تصمیمات در مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس سازمان بورس اتخاذ شده است.
وی درباره ی بازارگردانی در بورس اظهار داشت: ما باید به دو طریق به این مساله دقت کنیم یکی این که به متغیرهای بورس دقت نماییم. حجم مبنا، حداقل سفارش و سقف استفاده از اعتبار در بازار سرمایه از نکاتی است که مجلس شورای اسلامی مصمم است در کار کارشناسی و نظارتی خود در بورس به آن توجه کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در بحث بازارگردانی قسمتی از شرکت هایی که در بورس هستند حقوقی و دولتی هستند که در زمان اوج بازار درآمدهایی پیدا شد و بعد به هر علت از بازار بورس کم شد. همه اینها شرکت هایی هستند که به صورتی دولتی محسوب می شوند و مدیریت دولتی دارند. اینها مکلف هستند وجوه را به بازار بورس برگردانند و بورس را تقویت نمایند تا بازارگردانی درست پیش برود و کسی خارج از موضوع لیدری بورس را انجام ندهد.
قالیباف همین طور اظهار نمود: ما باید استفاده از ابزارهای پوشش ریسک و بیمه و سهام را مورد توجه قرار دهیم و زیان ناموجهی را به منابع بیت المال وارد نکنیم تا بورس را حفظ نماییم. چیزی که توافق شد این است که سازوکارهای سهام خزانه و کاهش مزیت های سهام خزانه غیرمستقیم را برای تقویت در سازوکارهای رسمی خزانه در بورس در دستور کار قرار گیرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: با اطمینان عرض می کنم مجلس و دولت با جمع بندی امروز در صحن مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی و تصمیم روز پنج شنبه در شورای عالی بورس این کار را انجام می دهند و کمیسیون های اقتصادی نظارت و پیگیری لازم را خواهند داشت از فردا بامداد (دوشنبه) نیز نخستین جلسه با حضور روسای کمیسیون های مربوطه با حضور من، روسای کمیسیون های مربوطه و مسئولان مرتبط همچون رئیس کل بانک مرکزی برگزار می شود و به زودی شاهد تحول در حوزه بورس خواهیم بود.
منبع:

1399/06/23
13:11:49
5.0 / 5
1519
تگهای خبر: بانك , بیمه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک